• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

"Транш МВФ не потрібен" — це міф, Україна залишається залежною від продовження програми, — Гетманцев

Україна залишається залежною від продовження програми з Міжнародним валютним фондом та отримання пов'язаного з нею іншого офіційного зовнішнього фінансування

Заборгованість перед Фондом становить 7,126 млрд. SDR
Заборгованість перед Фондом становить 7,126 млрд. SDR / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав у своєму блозі народний депутат, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція "Слуга народу"), повідомляє "ДС".

Нардеп пропонує розвіяти основні міфи про взаємини України з МВФ та умови отримання кредитів. Зокрема — про те, що отриманий нещодавно транш у 700 млн доларів "не потрібен країні".

"Крайні пікові виплати за зовнішніми/валютними боргами (по євробондах і перед самим МВФ) справді відбулися у вересні, проте необхідність у плановому фінансуванні дефіциту бюджету із зовнішніх джерел (різниця між залученням та погашенням із зовнішніх джерел) нікуди не поділася. За підсумками 10 місяців план з такого фінансування за загальним фондом було виконано лише наполовину (план з фінансування — 46,3 млрд гривень, факт – 23,3 млрд гривень, тобто недобір 23 млрд гривень або 0,85 млрд доларів за поточним курсом) — у грудні залишалися чималі виплати за валютними ОВДП (наприклад, у грудні майже на 0,6 млрд доларів)", — наводить цифри нардеп.

Частина з 0,7 млрд доларів отриманого траншу МВФ точно піде до бюджету, продовжує Гетманцев. Разом із ним і пов'язані 0,3 млрд доларів від Світового банку "зайвими не будуть". При цьому, додає депутат, йому здається неправильною багаторічна практика форсованого фінансування дефіциту бюджету на кінець року.

"На жаль, треба визнати, що Україна залишається залежною від продовження програми з МВФ та отримання пов'язаного з нею іншого офіційного зовнішнього фінансування. З урахуванням останнього траншу заборгованість перед Фондом становить 7,126 млрд SDR або майже 10 млрд доларів. Ця заборгованість за неповні 15 років (2008-2021 роки) через низку криз, війни та політичну нестабільність зросла в 26 (!) разів (з 273 млн SDR у 2007 році)", — пише Гетманцев.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд завершив перший перегляд програми stand by для України і за його підсумками вирішив виділити країні другий транш у 700 млн доларів та продовжити дію програми до червня 2022 року.

Як писала "ДС", Данило Гетманцев заявив, що співпраця з Міжнародним валютним фондом та продовження програми фінансової підтримки не свідчить про "здачу суверенітету" України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua