• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Транзит газу: Путін цинічно пообіцяв "не ставити Україну в скрутне становище"

Глава Кремля Володимир Путін заявив, що Росія нікого не повинна ставити в скрутне становище в контексті транзиту газу, включаючи Україну

Володимир Путін
Володимир Путін / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Путін заявив на нараді з енергетики, передає "ДС" з посиланням на "РИА Новости".

"Потрібно повністю дотримуватися контрактних зобов'язань з транзиту, прокачування нашого газу через територію України, через ГТС України. По-перше, не треба нікого ставити в скрутне становище, включно з Україною, незважаючи на всі моменти, пов'язані з російсько-українськими відносинами на сьогодні", — заявив президент Росії.

Він також попросив міністра енергетики Миколи Шульгінова взяти на контроль виконання зобов'язань по поставкам газу в Європу через територію України.

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" по території України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

Українська сторона через припинення транзиту газу до Угорщини переорієнтує реверсні поставки на польський, словацький та румунський напрямки.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua