• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Від фермерів до поранених бійців. Як "Агросем" підтримує українців у час війни

За півтора роки повномасштабних бойових дій компанія впровадила цілу низку проектів, аби допомогти співробітникам, клієнтам та оборонцям України 

В "Агросемі" пишаються, що з лютого 2022 року не скоротили жодного співробітника, а навпаки — найняли сотні людей
В "Агросемі" пишаються, що з лютого 2022 року не скоротили жодного співробітника, а навпаки — найняли сотні людей
Реклама на dsnews.ua

У пошуках шляхів для українського зерна

До лютого 2022 року "Агросем" понад 15 років забезпечував українських аграріїв насінням, добривами, технікою тощо. Однак початок бойових дій змусив компанію задуматись над збереженням не лише власного бізнесу, адже блокада морських портів закрила доступ до світових ринків збуту левовій частині українських аграріїв. Аби допомогти фермерам з реалізацією продукції компанія зайнялась трейдингом, організувавши сухопутні шляхи для експорту української агропродукції, а також пошуком покупців у Європі. З початку повномасштабної війни суходолом до країн континентальної Європи було експортовано понад 300 тис т зернових, а нещодавно корабель із понад 7 тис т української кукурудзи вирушив із Польщі до Великої Британії.

Перевалка зернових вантажів: компанія зайнялася трейдингом, організувавши сухопутні шляхи для експорту української агропродукції
Перевалка зернових вантажів: компанія зайнялася трейдингом, організувавши сухопутні шляхи для експорту української агропродукції

Без скорочень і з допомогою психолога

В "Агросемі" пишаються, що з лютого 2022 року не скоротили жодного співробітника. Навпаки: кількість персоналу зросла майже вдвічі — 262 людей було прийнято через нові напрями діяльності. "Початок повномасштабного вторгнення засвідчив, що ми стали єдиною родиною, адже колеги допомагали одне одному дістатись безпечного місця, знайти нове житло, підтримати морально", — кажуть у компанії. Для підтримки здорового психологічного стану співробітників "Агросем" має програму "Кабінет психолога" — в її рамках у будь-який зручний час працівники можуть отримати консультацію психолога, сеанси біосугестивної терапії (метод, що дозволяє працювати як з психологічними, так і з тілесними проблемами, — "ДС"), навчитись медитації тощо. Значну увагу в компанії приділяють і фізичному стану колег — нещодавно провели "Марафон здоров’я", під час якого професійний тренер давав рекомендації, як правильно підтримувати фізичну форму, а нутріціолог навчав основам правильного та збалансованого харчування.

Поза тим в "Агросемі" продовжують дбати і про професійний розвиток співробітників — в компанії впроваджено принцип безперервного навчання, за яким працівники постійно відвідують галузеві навчальні семінари, курси, форуми тощо. "Саме безперервна освіта та діджиталізація є одними з ключових умов стійкості будь-якої компанії у складні часи", — кажуть в "Агросемі". І підкреслюють, що попри велику війну продовжують ділитись своїми знаннями та досвідом із клієнтами — проводять консультації та семінари щодо інновацій та передових технологій, точного землеробства, трейдингу тощо.

"Агросем" не забуває і про співробітників, що захищають Україну у складі сил оборони, — компанія закриває актуальні запити від них, а також фінансує оздоровлення дітей своїх колег-військовослужбовців.

Реклама на dsnews.ua

Ліжка для поранених та подарунки для дітей

Волонтерські програми "Агросем" почав впроваджувати ще з 2014 року з ініціативи керівника внутрішньої служби безпеки Ігоря Марченка. Точкова допомога учасникам Революції Гідності згодом переросла у створення благодійного фонду "Блага Надія". Сьогодні "Агросем" допомагає силам оборони, госпіталям, підтримує переселенців та мешканців деокупованих територій тощо.

З лютого 2022 року компанія передала для потреб сил оборони 5 автівок та автобус, дрони, тепловізори та прилади нічного бачення, генератори, павербанки, швидку їжу, засоби гігієни та ліки на суму близько 250 тис. євро. У колаборації з фондом "Блага Надія" компанія "Агросем" покриває логістичні витрати на перевезення гуманітарних вантажів від закордонних благодійних фондів. Нещодавно, до прикладу, організували доставку машин швидкої допомоги та медичного обладнання з Франції. 

До новорічних свят "Агросем" закупив понад 500 подарунків для дітей, які розвезли деокупованими містами та селами
До новорічних свят "Агросем" закупив понад 500 подарунків для дітей, які розвезли деокупованими містами та селами

Допомагає компанія і цивільним. До новорічних свят "Агросем" закупив понад 500 подарунків для дітей, які розвезли деокупованими містами та селами Харківської, Луганської, Донецької областей. Не лишилися осторонь і катастрофи на Каховській ГЕС — передали до Херсонського театру, який став справжнім осередком волонтерства, насоси для відкачування води, чоботи, інші необхідні речі. 

З перших днів деокупації Ізюму "Агросем" опікується місцевим будинком для літніх людей. Тут повністю замінили батареї опалення, забезпечили заклад оргтехнікою, теплими речами, засобами гігієни та медичним засобами для реабілітації.

Однак наймасштабніший проєкт "Агросему" — оснащення медичних закладів сучасними ліжками-трансформерами, що полегшують період реабілітації поранених бійців. Завдяки закордонним партнерам вже вдалось привезти до України понад 200 таких ліжок на суму близько 110 тис. євро. Техніка вживана, однак в ідеальному стані — із ортопедичними матрацами високої якості, робочими акумуляторами. Під контролем вищого військового керівництва Київського центрального госпіталя ліжка-трансформери вже доставлено до госпіталів Львова, Одеси, Вінниці, Києва. Їх також отримало кілька клінічних лікарень — військових тут лікуватимуть безкоштовно. Останню партію ліжок, завезених до України за допомогою "Агросему", передадуть до госпіталів Краматорська та Балаклії. 

    Реклама на dsnews.ua