• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Захистити продовольчу безпеку. Як Lidea підтримує українських фермерів

Попри всі виклики воєнного часу, Lidea продовжує розвивати в Україні виробництво насіння, налагоджувати випуск органічної продукції і підтримувати фермерів 

lidea
Реклама на dsnews.ua

Вірність українцям

Бізнес, який не злякався і продовжує працювати, сплачувати податки, створювати робочі місця, інвестувати, сповідуючи принципи корпоративної соціальної відповідальності,

Міжнародна агрокомпанія Lidea після початку повномасштабної війни жодного дня не вагалася, чи варто їй продовжувати бізнес у нашій країні. У перші гарячі місяці російського вторгнення їй вдалося зберегти постачання насіння та, попри логістичні складнощі, продовжити експорт матеріалу з Франції, що дозволило створити запаси для потреб українських фермерів. Цю фазу в компанії назвали "Україна сіє майбутнє!": тоді, навесні 2022 р., стояло завдання захистити продовольчу безпеку та незалежність аграрного ринку країни, забезпечивши можливості весняної посівної ярих культур.

Сьогодні вже не потрібно "гасити пожежу", у фокусі уваги — стабільна робота. Lidea — аграрна компанія з материнським офісом у Франції, яка має представництва у різних регіонах. Це міжнародний постачальник насіння агрокультур, вкрай важливих для наших сільгоспвиробників: кукурудзи, соняшнику, пшениці, сої, ріпаку, сорго, кормових та покривних культур. А якісний насіннєвий матеріал — основа майбутнього врожаю українського фермера.

Ця інфраструктурна компанія українського АПК продовжує збільшувати інвестиції у розширення виробничих потужностей, розуміючи свій внесок у продовольчу незалежність України. Інвестиції у виробництво насіння зросли з понад 600 млн у 2022 р. до 1,1 млрд грн 2023 р., а обсяг сплачених податків зріс на 98% порівнюючи з 2021 р.

До Групи "Lidea в Україні" входить чотири компанії, кожна із яких створює робочі місця та наповнює держбюджет, зокрема ТОВ "Лідеа Україна" — сплатила минулого року 145,5 млн грн податків, з яких податок на прибуток — 75,6 млн грн, ПДВ — 38,6 млн грн, ЄСВ — 14,6 млн грн, ПДФО — 15,4 млн грн, військовий збір — 1,3 млн грн. Інші три компанії Групи — СТОВ "Ломовате", ТОВ "МАЯК-ХУДЯКИ" та ТОВ "ЧЕРЛИС" — сплатили 84,3 млн грн. З яких податок на прибуток від ТОВ "Черлис" становив 23,4 млн грн. За кожною із цих цифр стоїть наполеглива праця лідеївців, які наближає нашу спільну перемогу.

Але щоб і надалі були гроші і на інвестиції, і на податки, Lidea підлаштовує свій бізнес під умови в Україні. Після початку повномасштабної війни через блокування основних портів у Чорному та Азовському морях для фермерів основною проблемою стало вивезення зерна. Тому багато господарств змушені були переорієнтуватися на культури, які дають менший валовий збір, але продаватимуться за більшою ціною за тонну. А це, зокрема, усі олійні культури. Так, наприклад, компанія продала всі наявні в неї обсяги насіння соняшнику, а продажі насіння ріпаку та сої зросли більш як на 40%.

Реклама на dsnews.ua

Змінюються не лише умови, але й попит, тож, команда лідеївців постійно готує для українських аграріїв нові пропозиції. Щодо соняшнику, то в сезоні 2022-2023 рр. з'явилися такі нові сорти, як ЄС Белфіс, ЄС Слава, ЄС Епік, ЄС Цейлон СУ. Загалом висіяно новинок на загальній площі 45 тис га, і вже є добрі відгуки від задоволених клієнтів. Що ж до ріпаку то в цьому ж сезоні з'явилися нові гібриди ЄС Капелло і ЄС Моменто. Вони вже висіяні на загальну площу понад 20 тис. га. Клієнти також задоволені, бо нові сорти приносять фермерам суттєвий прибуток.

У сезоні 2023 р. Lidea також отримала реєстрацію на два сорти пшениці озимої: Сомтюозо КС і Соліндо КС. Сумарно цими сортами засіяно понад 50 га посівів категорії Еліта. А з кукурудзи компанія почала продавати в Україні гібриди ЕС Катамаран, Ініці та Керала.

Важлива складова у роботі групи Lidea — підтримка агровиробників, особливо середніх та дрібних фермерів. Під час весняної посівної кампанії вона прокредитувала ринок, зокрема фермерів, які купували її продукцію. Тепер у компанії очікують закриття кредитних контрактів наприкінці жовтня. Все це показує, що лідеївці знають та розуміють проблеми своїх клієнтів та намагаються вибудовувати роботу з урахуванням потреб українців та очікувань конкретних регіонів, у яких працює компанія.

Все це досягається завдяки людям: лідеївці ніколи не втрачали віру в перемогу і позитивний настрой. Попри всі виклики, команда продовжувала планування на майбутнє декількох сценаріїв, щоб бути більш адаптивними до ситуації. Цьогоріч у пік відвантажень (березень-травень), коли були щоденні атаки на інфраструктуру, команда Lidea працювала як один єдиний механізм і всі допомагали та підтримували один одного.

Органічні продукти: перспектива, помножена на соціальну відповідальність

Команда Lidea розуміє, що недостатньо лише благодійних проектів у регіонах, які постраждали від воєнних дій. Корпоративна соціальна відповідальність — це також збереження екосистеми України. Тому в портфоліо компанії є широкий перелік польових культур для органічного виробництва. Lidea взяла курс на нарощування частки ринку в сегменті органічного землеробства та активно розвиває цей напрямок. Наприклад, гібриди соняшнику для органічного виробництва мають приставку BIO і вирощені відповідно до стандартів виробництва органічної продукції, тобто без застосування хімічних препаратів ще на етапі виробництва гібриду.

Лінійка органічних гібридів від Lidea розширюється і становить кілька продуктів. Це Агора Біо, Саванна Біо, Епік Біо для високоолеїнового напряму. Гібриди кукурудзи цього напрямку маркуються також приставкою BIO. Нинішнього року компанія пропонує такі продукти, як Тоніфі КС Біо, ЄС Міледі Біо.

Поки в Україні цей напрямок нішевий, частка органічного виробництва коливається в межах 3-5% від загального обсягу агровиробництва. Водночас частина фермерів цілеспрямовано працює над виробництвом органічної продукції для експорту в країни Європейського Союзу. Тому і попит на органічне насіння Lidea постійно зростає. До того ж експорт органічної агропродукції до Європи стабільний, бо він відносно невеликий і не залежить від морських портів.

Фахівці Lidea також бачать перспективи розвитку гібридів круп'яного напряму, оскільки це дозволяє виробляти такі продукти харчування, як мамалига, пластівці тощо, які відповідають екологічним стандартам та мають попит серед споживачів. Приклад такого гібрида — Тоніфі КС.

Розвиток органічного землеробства є принципово важливим для збереження екосистеми та родючості українських полів. Адже технологія вирощування органічної продукції відрізняється відсутністю будь-яких обробок хімічними препаратами для захисту рослин (гербіцидів, фунгіцидів, інсектицидів); також фермери обходяться без внесення у полі хімічних добрив. Тому і важливо підбирати для органічного виробництва відповідні гібриди, здатні ефективно чинити опір хворобам завдяки генетичній стійкості. Ці гібриди мають високі темпи початкового зростання та розвитку, щоб протистояти бур'янам, і ще низку властивостей.

Тож у підсумку є два важливі для України вектори роботи Lidea, важливі саме сьогодні. Це те, що дає змогу закласти фундамент завтрашніх перемог нашої країни на світовому аграрному ринку. Перший вектор — продовження та збільшення виробництва в Україні насіння соняшнику та кукурудзи. Для країни це — запорука успішності аграрного комплексу в майбутньому, а для комерційної команди Lidea, її партнерів та клієнтів розвинене локальне виробництво насіння дозволяє спокійно планувати обсяги продажів, мати доступність товару на складах.

До того ж, розвиваючи власне насіннєве виробництво, Lidea, як великий платник податків, продовжує наповнювати державний бюджет, створювати робочі місця з офіційним оформленням та офіційними виплатами зарплати (все це особливо важливо на селі).

Другий важливий вектор — це трейдинг. Трейдинг саме в ситуації, коли фермерам бракує оборотних коштів, дозволяє знизити фінансове навантаження та закупити насіння за рахунок продажу Lidea товарного зерна. В результаті у виграші всі. А результат усієї описаної роботи — стійка основа продовольчої безпеки України.

    Реклама на dsnews.ua