• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Енциклопедія озброєння. Польські "крабики"

29 травня стало відомо, що Польща передасть Україні три батареї САУ Krab. 1 червня польські ЗМІ, зокрема, газета Dzennik повідомила про передачу ще трьох батарей.

САУ Krab
САУ Krab
Реклама на dsnews.ua

Krab – 155-міліметрова самохідна артилерійська установка, розроблена на початку 2000-х з використанням ліцензійної вежі британської САУ AS-90. Виготовляється польським машинобудівним заводом Huta Stalowa Wola. На озброєнні армії Польщі стоїть із 2008 р.

Маса – 48 т, довжина – 12,05 м, ширина – 3,6 м, висота – 3 м. Довжина ствола – 52 калібр. Екіпаж – 5 людей.

Шасі. Спочатку планувалося використовувати модернізоване шасі танка Т-72 – UPG-NG (система OBRUM), проте у 2014 р. у зв'язку з технічними проблемами було обрано південнокорейське шасі K9 Thunder виробництва Samsung Techwin.

Двигун — 8-циліндровий дизель MT881Ka-500 потужністю 1 тис. л. з одноступінчастим турбонагнітачем і системою упорскування палива, що дозволяють двигуну працювати навіть за -46 градусів за Цельсієм. Максимальна швидкість на шосе – 67 км/год. Запас ходу – 400 км.

У передній частині шасі розташовані трансмісійний (ALLISON X1100 — 5A3) відсік та відсік механіка-водія – поруч із двигуном, розташованим з правого боку шасі. Бойове відділення знаходиться в середній та задній частині шасі.

Озброєння: нарізна гаубиця калібру 155 мм, польський великокаліберний (12,7х99 мм) кулемет WKM-B.50 BMG. САУ оснащена системою управління вогнем Topaz, системою наземної навігації та топографічної прив'язки FiN 3110L (включаючи GPS та одометр), системою зв'язку FONET (цифрова радіостанція УКХ типу RRC 9311AP), системою попередження та захисту Obra-3 SSP-1, балістичної РЛ0 SCD, приладами денного та нічного бачення.

Як уже зазначалося вище, спочатку для виробництва САУ Krab планувалося використання стволів AS-90, однак у зв'язку з тим, що британський виробник даних САУ припинив їх випуск, Варшава звернулася до французького концерну Nexter Systems. Компанія поставила Польщі вежі для 8 САУ Krab. Потім відомий німецький виробник зброї – Rheinmetall – запропонував Польщі ще вигідніші умови і Варшава закупила 16 стволів у цієї компанії. Однак у 2014-2016 роках. ствольний цех Huta Stalowa Wola був модернізований до рівня, що дозволяв заводу самостійно виробляти гаубиці для Krab.

Реклама на dsnews.ua

САУ Krab виробляється відповідно до стандартів НАТО і, відповідно, використовує натовські 155 мм боєприпаси.

Максимальна дальність – 40 км (реактивний), ефективна – 30 км (осколково-фугасний). САУ здатна за 60 секунд випустити 6 снарядів. Боєкомплект – 60 снарядів.

З початку виробництва було випущено щонайменше 80 одиниць САУ Краб. Щороку Huta Stalowa Wola виготовляє від 20 до 30 одиниць.

Krab з британським, французьким та німецьким стволами стоїть на озброєнні Польщі та, з недавніх пір, України.

За повідомленнями польської преси, Київ та Варшава уклали контракт вартістю 3 млрд злотих (понад 20 млрд грн) на 60 артилерійських установок.

    Реклама на dsnews.ua