• USD 39.6
  • EUR 42.1
  • GBP 49.3
Спецпроєкти

Енциклопедія озброєння. Шведські "лучники"

Наприкінці квітня низка ЗМІ, зокрема Defense Express і The Rage X, повідомили про те, що Стокгольм може передати Україні одні з найпотужніших і найшвидших САУ у світі – Archer.

САУ Archer
САУ Archer / Фото: Wikipedia
Реклама на dsnews.ua

Archer – самохідна 155 мм гаубиця, розроблена британською транснаціональною корпорацією BAE Systems. Виробляється з 2013 року шведським підприємством Bofors.

Маса – 33 т, довжина – 14,1 м, ширина – 3 м, висота – 3,4 м; 4 м з кулеметом, кліренс – 45 см. Екіпаж – 3-4 особи, але для управління вогнем достатньо одного.

Броня забезпечує захист від куль та уламків мін, зокрема витримує підрив до 6 кг вибухівки.

Двигун – шестициліндровий дизель Volvo D9B потужністю 300 л. Максимальна швидкість – 70 км/год, запас ходу – 500 км. Шасі — Volvo A30D з колісною формулою 6х6.

Озброєння: 155-мм гаубиця FH 77 BW L52, боєкомплект 41 снаряд (21+20), довжина ствола – 52 калібр, 8 м; 12,7 мм кулемет, димові гранати. Що притаманно, стовбур гаубиці модульним, тобто. вона частково втягується в вежу перед зміною позиції.

Дальність стрілянини: осколково-фугасні снаряди – 30 км, активно-реактивні снаряди – 40 км, високоточні Excalibur – до 60 км (площа ураження 1250 км², точність – менше 10 м від цілі).

Відмінні риси Archer — автоматизація та скорострільність. САУ повністю автоматизована, тому екіпажу навіть немає потреби виходити з кабіни, щоб вести вогонь як з кулемета за допомогою дистанційної системи управління Lemur, так і з власне гаубиці, розташованої в кормі машини та обладнаної автоматичним механізмом перезаряджання.

Реклама на dsnews.ua

Загалом на те, щоб зупинитися, привести САУ в бойове положення і зробити постріл потрібно лише 30 секунд, і ще за 30 секунд гаубиця може починати змінювати позицію.

21-й снаряд САУ Archer може випустити за 2,5 хвилини. Більш скорострільною САУ є лише німецька Panzerhaubitze 2000.

Система управління вогнем включає в себе бортовий балістичний обчислювач, автоматизовану систему управління боєприпасами, автоматичну установку електронного підривника, інтерфейси для системи управління полем бою (Battlefield Management System), навігацію з підтримкою GPS для застосування високоточних Excalibur.

На озброєнні Швеції, за останніми даними, близько 48 одиниць САУ Archer. Офіційного ж підтвердження повідомлень про передачу їх Україні поки що не було.

    Реклама на dsnews.ua