• USD 39.8
  • EUR 43.1
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Для імунітету та здорових кісток: чому варто частіше їсти кисломолочний сир

Кисломолочний сир багатий на різноманітні мікроелементи — вітаміни та мінерали

Їжа
Кисломолочний сир багатий на різноманітні мікроелементи / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації PharmEasy, передає "ДС".

Як зазначається, сир багатий на мікроелементи, включно з безліччю вітамінів і мінералів, серед яких вітаміни групи B (зокрема B12, що відіграє вирішальну роль у функціонуванні нервів і утворенні еритроцитів). Крім того — містить вітамін А, який підтримує зір, імунну функцію та ріст клітин.

Є й інші корисні властивості:

  • Допомагає худнути: сир відомий високим вмістом білка і низькою калорійністю, може забезпечити відчуття ситості на довгий період часу. Це допомагає скоротити загальне споживання калорій і контролювати вагу.
  • Ріст і відновлення м'язів: сир містить 9 незамінних амінокислот, необхідних для оптимального здоров'я. Білки, особливо казеїн, відіграють вирішальну роль у зростанні та відновленні м'язів. Казеїновий білок розщеплюється повільно, тож допомагає підтримувати постійний потік амінокислот у м'язи протягом тривалого періоду.
  • Здоров'я кісток: сир містить велику кількість кальцію та фосфору. Обидва ці мінерали життєво важливі — кальцій допомагає в побудові та підтримці структури кісток, а фосфор взаємодіє з кальцієм, забезпечуючи їх правильну мінералізацію кісток. Деякі виробники також збагачують сир вітаміном D, який допомагає організму правильно засвоювати кальцій.
  • Покращення чутливості до інсуліну: такі властивості мають молочні білки. Деякі дослідження вказують на зв'язок між споживанням молочного білка і зниженням ризику резистентності до інсуліну.
  • Підтримка імунітету: сир — джерело селену, ключового мінералу, який відіграє в ній вирішальну роль. Селен має антиоксидантні властивості — допомагає захистити клітини від ушкоджень, спричинених вільними радикалами.
  • Деякі бренди сиру містять живі й активні культури — пробіотики, корисні для кишківника (вони допомагають підтримати здоровий мікробіом) та імунітету в цілому.

Як писала "ДС",  нейробіолог назвав 5 продуктів, які варто додати до раціону, щоб покращити роботу мозку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua