• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Допоможуть "розкачати" мозок від самого ранку: лікар назвав 5 спецій, які варто додавати до кави

Спеції не лише надають стравам смаку та аромату, а й приносять користь для здоров'я

Спеції
Лікар назвав 5 спецій, які варто додавати до кави / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації She Finds, передає "ДС".

Як зазначається, певні добавки можуть покращувати роботу мозку від самого ранку, якщо додати їх до кави. Невролог Брендон Кроуфорд, який спеціалізується на здоров'ї мозку, рекомендує для цього 5 спецій.

  • Кориця: потужне джерело антиоксидантів, які відіграють важливу роль у захисті нервових структур від окисного стресу. "Кориця також може регулювати рівень цукру в крові, що має вирішальне значення для підтримання когнітивних функцій і запобігання нейродегенеративним захворюванням", — розповідає Кроуфорд. До того ж, кориця допомагає прискорити втрату ваги.
  • Куркума: корисна завдяки її активної сполуки куркуміну, відомого протизапальними та антиоксидантними властивостями. Він допомагає зменшити запалення та окислювальне ушкодження головного мозку — фактори, часто пов'язані з такими станами, як хвороба Альцгеймера. "Куркумін також підвищує рівень мозкового гормону BDNF, що прискорює ріст нових нейронів і бореться з дегенеративними процесами в мозку", — пояснює Кроуфорд.
  • Імбир: відомий своїми потужними протизапальними властивостями, також може поліпшити когнітивні функції, зменшуючи запалення і окислювальний стрес. Це,за словами лікаря, також допомагає підтримувати баланс нейромедіаторів, необхідний для концентрації уваги та когнітивних здібностей.
  • Мускатний горіх: має нейропротекторні властивості, допомагає поліпшити пам'ять і запобігти дегенерації нервових шляхів. Також — підвищує настрій, що може сприяти більш зосередженому і позитивному психічному стану.
  • Чорний перець: піперин, його активна сполука, може підвищити засвоєння куркуміну з куркуми до 2000%, стверджує Брендон Кроуфорд. Крім того, перець допомагає поліпшити травлення і засвоєння поживних речовин.

Як писала "ДС", під час сезонних зимових захворювань варто включити до раціону продукти, корисні для кишківника.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua