• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Не пийте натщесерце та стежте за кількістю: як отримати максимум користі від кави та чаю

Звичка пити каву на голодний шлунок може вплинути на реакцію організму на кофеїн, а також на засвоєння вітамінів і мінералів

Їжа
І чай, і кава, а також інші напої з кофеїном містять таніни / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації Health Shots, передає "ДС".

Видання посилається на рекомендації Індійської ради медичних досліджень, експерти якої не радять пити чай і каву за годину до і через годину після їжі. Причина в тому, що надмірне споживання кофеїну, присутнього в цих напоях, може стимулювати нервову систему і призвести до фізіологічної залежності. А також — вплинути на те, як організм засвоює залізо.

"І чай, і кава, а також інші напої з кофеїном містять таніни — сполуки, які можуть зв'язувати залізо в шлунку. Тож, коли ми не п'ємо чай та каву безпосередньо перед їжею, ми даємо нашому організму можливість добре засвоїти залізо та запобігти анемії", — мовиться в публікації.

Також варто пам’ятати, що надмірне споживання кофеїну може бути надзвичайно шкідливим для здоров'я: від надмірної стимуляції мозку до безсоння та проблем із травленням.

Тож варто слідувати певним правилам:

  • Не пийте чай і каву натщесерце: ці напої містять дубильні речовини, а вони кислі. Якщо людина вже страждає від кислотності, ці напої натщесерце можуть посилити проблему. Гіркота кави також може спровокувати викид кислоти, що спричиняє печію.
  • Не заварюйте чай двічі: це може призвести до потрапляння домішок із чайного листя в напій, а в каві можуть виділитися гіркі хімікати.
  • Не пийте чай і каву перед сном: обидва напої містять значну кількість кофеїну, і навіть чашка може зашкодити сну. Кофеїн радять вживати не менш як за 4-6 годин до сну.
  • Слідкуйте за кількістю: американські дослідники рекомендують вживати 300-400 мг кофеїну на день, що відповідає приблизно 4-5 чашкам чаю або кави. У чашці звареної кави об'ємом 150 мл міститься 80-120 мг кофеїну, а в розчинній каві — 50-60 мг. Що стосується чаю, то на порцію припадає від 30 до 65 мг кофеїну. Однак усе залежить від того, наскільки організм чутливий до кофеїну. Крім того, є обмеження для хворих людей, вагітних або жінок, які годують грудями.
  • Перейдіть на чорний чай і каву: чорний чай, за висновками низки досліджень, може знижувати ризик певних захворювань, як-от серцево-судинних. Чорна кава сприяє спалюванню калорій, допомагає знизити ризик діабету.

Як писала "ДС", включення певних продуктів до раціону може покращити здоров'я кишківника, від якого залежить загальний стан організму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua