• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.7
Спецпроєкти

Покращать пам'ять, настрій та увагу: названо 4 напої, корисні для мозку

Включення певних напоїв у раціон допомагає підтримувати оптимальне функціонування мозку

Їжа
Названо 4 напої, корисні для мозку / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації She Finds, передає "ДС".

Видання називає 4 напої, багаті на поживні речовини та сполуки, які покращують пам'ять і настрій, підвищують концентрацію уваги.

  • Зелений чай: корисний для мозку завдяки значному вмісту антиоксидантів, особливо катехінів. "Помірний вміст кофеїну в зеленому чаї покращує концентрацію й уважність, не спричиняючи відчуття нервозності, яке часто пов'язане з кавою", — коментує дієтолог Варша Хатрі. Цей напій також містить амінокислоту L-теанін, що сприяє розслабленню і зниженню стресу, ще більше покращуючи настрій.
  • Лате з куркумою ("золоте молоко"): багате на потужну протизапальну й антиоксидантну сполуку куркумін. Дослідники пов'язують його вживання з поліпшенням настрою і пам'яті. Лате з куркумою допомагає зменшити запалення в мозку, протистояти зниженню когнітивних функцій і поліпшити загальну роботу мозку.
  • Чорничний смузі: чорниця відома високим вмістом антиоксидантів, особливо флавоноїдів, які покращують когнітивні функції. Цей напій допомагає поліпшити пам'ять і захистити мозок від окисного стресу.
  • Буряковий сік: сприяє поліпшенню когнітивних функцій завдяки високому рівню нітратів. В організмі вони перетворюються на оксид азоту, який допомагає розширити кровоносні судини і поліпшити кровообіг і доставку кисню в мозок. "Поліпшення кровообігу може поліпшити когнітивні функції, поліпшити гостроту пам'яті та підвищити концентрацію", — зазначає Хатрі.

Як писала "ДС", названо ТОП-5 продуктів, потрібних для захисту серця і судин.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua