• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Слід прибрати з раціону 3 продукти: діетологиня розповіла, як розігнати обмін речовин

Прискорення метаболізму є одним з головних факторів у боротьбі з надмірною вагою

Їжа
Прискорення метаболізму є одним з факторів у боротьбі з надмірною вагою / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації She Finds, передає "ДС".

Як зазначається, надмірне споживання солодощів може бути однією з ключових причин повільного метаболізму. Хоча вживання солодких продуктів і напоїв може забезпечити тимчасовий приплив енергії, але наслідком може стати порушення обміну речовин, що призводить до енергетичних збоїв і збільшення ваги.

Дієтологиня Кетрін Джервасіо назвала 3 солодкі продукти, від яких слід відмовитися, щоб прискорити метаболізм.

Пластівці: злаки часто позиціонуються як швидкий і зручний варіант сніданку, але пластівці можуть бути перевантажені цукром і рафінованими вуглеводами, що призводить до різких стрибків рівня цукру в крові. Такі коливання можуть порушити метаболічну функцію і з часом сприяти збільшенню ваги.

Джервасіо пропонує замінити їх продуктами, багатими на білок та корисні жири.

"Є багато варіантів, наприклад, яєчня з авокадо, шпинатом або грецький йогурт з горіхами і насінням. Ці багаті на білок сніданки допомагають стабілізувати рівень цукру в крові, сприяють відчуттю ситості та підтримують здоровий обмін речовин протягом дня", — каже вона.

Солодкі десерти: часто містять забагато рафінованого цукру і шкідливих жирів. Споживання надмірної кількості цукру може призвести до резистентності до інсуліну, погіршуючи здатність організму ефективно регулювати рівень цукру в крові та зрештою сповільнюючи обмін речовин.

Як альтернативу Джервасіо рекомендує домашній фруктовий сорбет з натуральними підсолоджувачами, як-от мед або кленовий сироп. Вони допоможуть забезпечити організм вітамінами, мінералами і клітковиною, які підтримують метаболічне здоров'я. Щоб приготувати такий сорбет, дієтологиня радить просто змішати заморожені фрукти, як-от ягоди, манго або банани, з невеликою кількістю цитрусового соку до однорідної кремової консистенції.

Йогурт з наповнювачем: може містити приховані цукри, які можуть призвести до стрибків рівня цукру в крові та подальших енергетичних збоїв, а також штучні добавки, які порушують обмін речовин. Грецький йогурт — більш здоровий варіант: він багатий на білок і краще допомагає відчувати ситість.

"Обирайте простий грецький йогурт і додавайте природну солодкість свіжими фруктами, як-от ягоди, нарізані персики або шматочки манго. Він містить більше білка і менше цукру порівняно з ароматизованими йогуртами, що робить його більш здоровим вибором для підтримки обміну речовин і насичення. Крім того, клітковина фруктів допомагає уповільнити всмоктування цукру в кровотік, сприяючи більш стабільному рівню енергії" , — зазначає фахівчиня.

Як писала "ДС", названо 4 корисні для мозку продукти з антиоксидантами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua