• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Сучасна "гречка". Виборців уже підкуповують цукровою ватою, круасанами і шампанським

Реклама на dsnews.ua

Політичні сили, які беруть участь в місцевих виборах 2020 роки вже почали підкуп виборців. Наскільки ж далеко зайде такий підкуп — залежить тільки від дій поліції

Про це заявила координатор Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська в інтерв'ю "РБК-Україна", повідомляє "ДС".

В ході інтерв'ю в Айвазовської поцікавилися, чи працює на місцевих виборах підкуп виборців, якщо порівнювати з мажоритарними виборами в Раду, де "гречка" була завжди та всюди.

"На місцевих виборах це вже все є. У нас є цукор, у нас є цукрова вата, у нас є круасани та шампанське, продуктові набори... Виборці звикли отримувати "подарунки". На місцевих виборах це працює так, як і на національних, ще і більш системно. На місцеві вибори йдуть бізнесмени, у когось є плитковий завод, у когось — цукровий, у когось пекарня і так далі", — відповіла Айвазовська.

При цьому вона розповіла, що цукор — це специфічна річ для Луганщини.

"Якщо по всій Україні роздають крупи, масло, консерви, то там саме цукор. Цілі фури з цукром їдуть туди задобрювати виборців. Деякі з них зупиняють, поліція говорить, що це "превентивні заходи", — повідомила представник ОПОРИ.

Водночас Айвазовська зазначила, що деякі кандидати, розуміючи, що гречка програє грошам, можуть вдатися до підкупу в грошовій формі. Але масштаб такого підкупу буде залежати від того, як поліція діятиме на перших етапах.

"Якщо буде видно, що це все припиняється, відкриваються кримінальні виробництва, ведуться слідчі дії тощо, то кандидати не будуть починати таку активність, або будуть її згортати", — пояснила вона.

Також Айвазовська наголосила, що раніше до кандидата можна було прив'язати благодійний фонд, який роздавав "подарунки", навіть якщо цей фонд мав у назві прізвище кандидата, його символіку тощо. Зараз же все це, за її словами, не має значення, оскільки кримінальний кодекс відтепер дуже широко трактує порушення і враховує українську специфіку.

"Політична діяльність благодійних фондів під час виборів, в засновниках, членах, назвах яких є ім'я кандидата, заборонена. Але дуже важлива ще й кваліфікація і мотивація правоохоронців. Правоохоронці заявили, що у них мотивація працювати ще більше, ніж у 2019 році, як справи з кваліфікацією — побачимо", — уклала Айвазовська.

Як повідомляла "ДС", раніше міністр внутрішніх справ Арсен Аваков пообіцяв забезпечити "чесні і прозорі" місцеві вибори і закликав учасників дотримуватися закону.

    Реклама на dsnews.ua