• USD 36.6
  • EUR 37.8
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

Готуємось до гіршого: у МВС оцінили можливість нового наступу з Білорусі

Білорусь уже втягнута у війну Росії проти України і не можна виключати, що президент РФ Володимир Путін зможе змусити самопроголошеного лідера Білорусі Олександра Лукашенка відправити своїх військових до України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін, передає "ДС" із посиланням на "Телеграф".

"За всіма законами війни, Білорусь вже давно приєдналась до військової агресії. Але роль Білорусі може бути ще активнішою. Білоруський диктатор усіляко уникає більш активного втягування у російську війну проти України. Але нам не потрібно заспокоювати себе, що йому це буде вдаватись безкінечно. Ми не виключаємо, що Росія може дотиснути Білорусь і саме тому ми маємо виходити з найгірших сценаріїв", — сказав він.

За словами Єніна, українське керівництво контролює посилення інженерного обладнання оборони та Києва та суміжних з Білоруссю областей.

"Ми максимально посилили і адміністративний, і контррозвідувальний режим на північних кордонах. І це не лише про близько сотні додаткових блок-постів. Інколи це окремі спеціальні військові операції, спрямовані на відпрацювання підозрілих елементів серед місцевого населення, розшуку військовослужбовців рф, які якимось дивом залишились на звільнених від окупанта територіях", — зазначив він.

Єнін підкреслив, що силовики опрацьовують величезні масиви оперативної інформації, спрямовані на пошук колаборантів, схрони зброї, потенційних прихильників російської влади серед місцевого населення у прикордонних областях. При цьому він зазначив, що "як не дивно, але навіть на звільнених від окупанта територіях, такі люди знаходяться".

"Навіть там, де бачили розстріли місцевого населення, зґвалтування, пограбування, знаходяться люди, які готові виправдати російську агресію. Які закликають до діалогу з російською владою", — зазначив заступник міністра.

За словами Єніна, розвідки країн-партнерів передають Україні інформацію про те, що з боку Білорусі з високою ймовірністю можуть входити ДРГ.

"Вони вже не заходять з російськими мобільними картками. Часом вони навіть можуть спілкуватись українською мовою, оскільки представників ДРГ можуть підбирати серед мешканців тимчасово окупованих територій на сході. Але все одно вони видають себе", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", 2 липня самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко звинуватив Збройні сили України у спробі завдати удару по військових об'єктах Білорусі.

Наступного дня диктатор заявив, що союз Білорусі та Росії вже давно створив єдину армію, а він "давно визначив" участь Білорусі у війні РФ проти України.

12 липня Олександр Лукашенко заявив, що країни Заходу, якими "диригують" США, нібито готують напад і на Росію, і на Білорусь.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua