• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Кияни очікують, що Зеленський підтримає Кличка, - політолог

Реклама на dsnews.ua
Соціологічні опитування в червні демонструє впевненість позицій чинного глави Києва Віталія Кличка

Про це заявила в ефірі "4 каналу" політолог Олександра Решмедилова.

"Згідно останньої соціології ситуація в Києві наступна: в Київраду слуги заходять з досить непоганим результатом, а от симпатії киян схиляються в бік діючого міського голови Кличко і цю ситуацію слугам народу перебити буде важко. Тим більше, що кияни очікують, що Президент підтримає Кличка", - таку думку висловила Решмедилова.

Політолог зазначила, що тільки частина кандидатів працюють з виборцями. Інші ж кандидати не намагаються вирішувати реальні проблеми жителів Києва.

"Якщо подивитися, хто яку роботу проводить, то бачимо, що пан Тищенко рухається згідно методички: це і борди, інша соціальна діяльність, адресна допомога. Інші кандидати більше змагаються за мікрофон журналістів, ніж за серця і уми киян, тому результативність може бути різна",- впевнена політолог Решмедилова.

Раніше стало відомо, що червневе опитування ВГО "Передові правові ініціативи" демонструє збереження жителями Києва своїх уподобань - за чинного міського голову Києва Кличка готові проголосувати 35,03%, за народного депутата, кандидата від партії "Слуга народу" Миколи Тищенка - 18,83% киян. Таким чином Віталій Кличко і Микола Тищенко зберегли лідерські позиції в опитуванні виборців. Як і за результатами травневого опитування результати соціології показують, що висунення Миколи Тищенка в мери Києва підвищує шанси перемоги кандидата від "Слуги народу".

У разі, якщо кандидатом від "Слуги народу" буде визначений Віктор Ляшко, то він набирає тільки 5,83% голосів. Також при такому сценарії зростає підтримка діючого мера Києва Віталія Кличка, за якого готові проголосувати 38,41% виборців.

Опитування ВГО "Передові правові ініціативи" констатував, що 33,01% киян вважають, що президент України Володимир Зеленський на виборах мера столиці має підтримати Віталія Кличка. На другому місці за президентської підтримки на посаду мера опинився народний депутат, кандидат від партії "Слуга народу" Микола Тищенко - 22,55%.

Раніше народні депутати фракції "Слуга народу" звернулися до президента Зеленському з проханням провести праймеріз на висунення кандидата в мери Києва. "Все частіше в засобах масової інформації з'являються повідомлення про те, що проти нинішніх глав міст, а серед них і проти Київського міського голови Віталія Кличка, від політичної партії "Слуга народу" планують кулуарно висунути "технічних" кандидатів, які не будуть мати шансів на перемогу у місцевих виборах. Для запобігання будь-яких звинувачень проти партії "Слуга народу", зокрема, у фальсифікації, маніпуляції і домовленості з корумпованими елітами, вважаємо за необхідне забезпечити проведення політичною партією "Слуга народу" об'єктивних внутрішньопартійних виборів (праймеріз)", - сказано в заяві депутатів "Слуги народу".

    Реклама на dsnews.ua