• USD 36.9
  • EUR 39.7
  • GBP 46.4
Спецпроєкти

Київ встановив місцезнаходження полонених, яких Росія передала Угорщині , - Мінреінтеграції

Місцеперебування 11 полонених захисників, яких Російська Федерація передала на територію Угорщини, встановлено

Реклама на dsnews.ua

Про це уповноважений із питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олег Котенко повідомив у Facebook, передає "ДС".

"Завдяки злагодженій роботі команди Уповноваженого було встановлено, що на території Угорщини на даний час перебуває 11 захисників України, яких країна-агресор утримувала як військовополонених", – заявив посадовець.

Наразі встановлено прізвища українських захисників, маршрут їх переміщення до Угорщини, повідомлено їх родичів та відповідні правоохоронні органи.

"Слід зазначити, що до цього часу про 7 з 11 наших громадян, місце утримання яких було встановлено, взагалі не було жодних відомостей. До повернення наших захисників на територію України, вони продовжують обліковуватись як зниклі безвісти за особливих обставин в Єдиному реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин", – уточнив Котенко.

Як писала "ДС", 8 червня у Російській православній церкві заявили, що виступили посередниками під час передачі 11 українських військовополонених "закарпатського походження" Угорщині.

Віцепрем’єр Угорщини Жолт Шем’єн цю інформацію підтвердив.

Український уряд не був поінформований про відповідні перемовини. МЗС України викликало угорського повіреного через ситуацію з полоненими.

За даними ЗМІ, звільнення одинадцяти українських військових з російського полону по лінії Російської православної церкви було одноосібним рішенням віцепрем’єр-міністра Жолта Шем’єна, про яке ніхто в уряді не знав. Члени уряду були обурені такою самодіяльністю віцепрем'єра.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua