• USD 26.6
  • EUR 31
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Кулеба: США і ЄС мають прийняти "дорожню карту" для України, а думка Путіна неважлива

США і країни Євросоюзу мають оприлюднити "дорожню карту" інтеграції України. При цьому Україна все одно буде виходити зі сфери впливу Росії незалежно від думки президента РФ Володимира Путіна і його оточення

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в своїй статті для американського видання Foreign Affairs, переклад якої публікує пресслужба МЗС України.

На думку глави зовнішньополітичного відомства, західним країнам "час позбутися погляду на регіон як просто "пострадянський простір", оскільки "ця геополітична конструкція застаріла".

"Що США та їх союзники мають змінити у своїй політиці, аби вона відповідала новим реаліям? У випадку України йдеться, насамперед, про інституціалізацію місця нашої держави у західному світі. Час США та європейським союзникам врешті визначити чітку дорожню карту вступу України до НАТО та ЄС", — написав він.

Кулеба вважає, що Захід має розробити стратегію розвитку регіону з урахуванням обставин в окремих країнах.

"В Україні та деінде подальший розрив зв'язків із Москвою триватиме незалежно від того, що думає про це Владімір Путін чи його оточення… У випадку України та Грузії, головним пріоритетом має бути просування на шляху вступу наших країн до НАТО", — зазначив він.

"Разом із Болгарією, Румунією та Туреччиною, Україна та Грузія роблять критично важливий внесок у безпеку Чорноморського регіону. Росія стає тут дедалі більш агресивною… Крім безпекової взаємодії, Україна та Грузія також віддані подальшій економічній та політичній інтеграції з Європою", — підкреслив Кулеба.

Як повідомляла "ДС", в підсумковому комюніке саміту НАТО від 14 червня зазначено, що Україна стане членом НАТО за допомогою механізму Плану дій щодо членства (ПДЧ). Генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг пообіцяв підтримку Україні з боку країн-членів в питанні вступу. Президент Володимир Зеленський подякував лідерам країн Альянсу, однак висловив жаль у звʼязку з відсутністю конкретних термінів надання Україні ПДЧ.

7 липня Зеленський заявив, що Україна хоче отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дозволить перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО.

Спеціальний представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай у відповідь заявив, що немає чіткого переліку критеріїв.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua