• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Прокурор підтвердив, що Тупицький відвідував анексований Крим

Колишній голова Конституційного Суду Олександр Тупицький, якого звинувачують в неправдивих свідченнях і тиску на свідка, в 2017 році відвідував тимчасово окупований Крим

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прокурор Олексій Донський з посиланням на дані Державної прикордонної служби на підготовчому судовому засіданні Подільського районного суду Києва 8 червня, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Зокрема, він заявив клопотання про призначення обвинувального акту до розгляду, а також клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді застави в 45 тис. грн і покладання на Тупицького певних обовʼязків, зокрема він повинен здати закордонний паспорт, утриматися від спілкування зі свідками у справі, а також утриматися від відвідування Конституційного суду.

За словами Донського, Тупицький вже продемонстрував низку дій, які можна характеризувати як ризики. Це стосується і впливу на свідків, і використання ресурсів КСУ для захисту своїх інтересів в кримінальному провадженні, і ухилення від явки до суду або на допити.

"Ми просимо заборонити йому відвідувати приміщення Конституційного суду, яке він використовував як власний апарат для свого захисту: працівники Конституційного суду друкували йому певні документи, він реєстрував свої клопотання в секретаріаті суду. Крім того, за даними Держприкордонслужби, Тупицький в 2017 році їздив на тимчасово окуповану територію Криму", — сказав прокурор.

Після цього Тупицький заявив інше клопотання — про забезпечення онлайн-трансляції судового засідання. У звʼязку з тим, що підготовка такої трансляції вимагає часу, в засіданні була оголошена перерва до 21 липня. Така довга перерва обумовлена тим, що суддя буде перебувати у відпустці.

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали, що Олександр Тупицький в 2016-2017 роках щонайменше тричі відвідував територію окупованого Росією Криму.

Як відомо, Олександр Тупицький в 2018 році став власником земельної ділянки в селищі Кореїз окупованої АР Крим, оформивши договір купівлі-продажу за російським законодавством. Факт покупки ділянки він не вказав у своїй декларації про майно і доходи.

Як повідомляла "ДС", 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького.

27 березня 2021 року Володимира Зеленського скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua