• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Росія вже почала використовувати "Північний потік-2" як зброю, — Єрмак

Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Росія вже почала використовувати газопровід "Північний потік-2" як зброю проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив на форумі "Ялтинська європейська стратегія", передає "ДС".

"Вже сьогодні можна говорити про те, що Росія почала використовувати "Північний потік-2" як зброю проти України.

Вчора вже, за даними біржі IC Future, в ході торгів ціна жовтневого фʼючерса на газ на індекс TTF перевищила 700 доларів за тисячу кубометрів, на максимумі досягнувши 57.25 євро за мегават/год", — сказав Єрмак.

Нагадаємо, раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що обіцяні гарантії Україні з боку США щодо "Північного потоку-2" мають лягти на папір.

Як писала "ДС", вчора, 10 вересня, російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершене.

21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту в США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Посолка України у США Оксана Маркарова вважає, що попри те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua