• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Спікер Зеленського анонсував суд над Тупицьким "за його злочини"

Президент України Володимир Зеленський оскаржить рішення Верховного Суду про визнання незаконним указу, яким був скасований указ президента про призначення Олександра Тупицького главою Конституційного Суду України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив прессекретар глави держави Сергій Никифоров, передає "ДС".

За його словами, Зеленський був "неприємно здивований" рішенням Верховного Суду.

"Ми вважаємо, що це рішення на користь не особисто пана Тупицького, а радше на користь старих порядків в судовій системі", — сказав він.

Никифоров підкреслив, що представники судової гілки влади "опираються" судовій реформі. А Тупицького повернули до Конституційного Суду, "аби звідти зірвати проведення судової реформи" і "залишити старі схеми".

"У президента є 30 днів на оскарження цього рішення і цим він неодмінно скористається… На пана Тупицького чекають свої суди за його злочини", — підкреслив спікер президента.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимир Зеленський скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

1 липня стало відомо, що колишній глава Конституційного Суду Олександр Тупицький подав до Окружного адміністративного суду позов проти КСУ і вимагає виплатити 900 тис. грн компенсації.

14 липня Верховний Суд визнав незаконним і протиправним указ президента Володимира Зеленського, яким той скасував призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду України. Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що президент буде подавати апеляцію.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua