• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У ДБР підтвердили обшуки в помешканні Тупицького

Слідчі Державного бюро розслідувань дійсно проводять обшуки у помешканні Олександра Тупицького, указ про призначення якого на посаду судді Конституційного Суду раніше скасували

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Інформацію про це УНН підтвердила речниця ДБР Ольга Чиканова, передає "ДС".

"Підтверджуємо проведення обшуків", — повідомила прессекретар.

Раніше сьогодні у ЗМІ з’явилась інформація про те, що за місцем проживання Тупицького, указ про призначення якого на посаду судді КСУ скасували, проходить обшук. Слідчі Державного бюро розслідувань прийшли за адресою його проживання о 6 годині ранку 13 травня.

Обшук проводиться у присутності Тупицького, його дружини, двох малолітніх дітей і адвоката.

"Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також з метою встановлення розшукуваних осіб", — йдеться у відповідній ухвалі Печерського суду, наданій у розпорядження ЗМІ.

В ухвалі не наводиться зміст доказів, оскільки клопотання обмежене таємницею досудового розслідування. Судове засідання, на якому було ухвалене рішення про обшуки, проводилося в закритому режимі відповідно до КПК України.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимир Зеленський скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua