• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У нинішньої Ради немає політичної волі для вирішення кризи з КСУ, — Кондратюк

Реклама на dsnews.ua

У нинішньому складі Верховної Ради відсутня політична воля для схвалення законопроєктів, які могли б сприяти розвʼязанню конституційної кризи

Про це заявила віцеспікер, в.о. голови парламенту Олена Кондратюк, інформує "ДС".

"Зараз, на жаль, немає політичної волі в парламенті проголосувати будь-який закон, що стосується як повернення до електронного декларування… так і реконструкції Конституційного Суду як інституції", — сказала вона в ефірі "Свободи слова" на ICTV.

Водночас Кондратюк зазначила, що у Верховній Раді створена робоча група, куди ввійшли представники всіх фракцій і політичних груп, яка на базі Комітету з антикорупційної політики розроблятиме законопроєкти щодо розвʼязання конституційної кризи.

За її словами, буде напрацьовано три законопроєкти: один з них стосуватиметься повернення електронного декларування, другий — кримінальної відповідальності за надання недостовірних даних в е-декларації, а третій – змін стосовно діяльності Конституційного Суду, якщо вони будуть потрібні.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Окрім цього, 2 листопада група народних депутатів кількох фракцій на чолі з головою ВР Дмитром Разумковим зареєструвала законопроєкт №4304 "Про відновлення дії окремих положень Закону України "Про запобігання корупції" та Кримінального кодексу України". Документ передбачає внесення змін до Закону "Про запобігання корупції", якими пропонується відновити права НАЗК.

Невдовзі у парламенті було зареєстровано законопроєкт №4319 "Про внесення змін до Закону України "Про Конституційний Суд України» (щодо порядку розгляду справ Конституційним Судом України), серед його авторів – представниця Верховної Ради у Конституційному Суді Ольга Совгиря та представник президента у КС – Федір Веніславський.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, але вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua