• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В "Голосі" впевнені, що їхня фракція в Раді після розколу не спорожніє

Ніхто з нардепів, які вийшли з партії "Голос", її парламентську фракцію не покине

Ярослав Железняк
Ярослав Железняк / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це лідер фракції партії "Голос" у Верховній Раді Ярослав Железняк сказав під час пресконференції за результатами зʼїзду партії "Голос", передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Відповідаючи на питання, як тепер буде проходити робота у фракції, враховуючи виключення сьогодні 7 членів фракції з партії "Голос", Железняк сказав, що технічно їхня робота у фракції не змінюється.

Він також зауважив, що до фракції, як і раніше, входять 20 народних депутатів, незважаючи на те, що відтепер деякі з них партію "Голос" не представлятимуть.

"Відверто кажучи, ми, коли були ще кандидатами в народні депутати, то всі разом підписували особисте зобовʼязання, що в разі виходу… з лав партії, то кожен народний депутат зобовʼязується скласти мандат. Не знаю, чи будуть мої колеги виконувати цю обіцянку, чи ні. У мене є відчуття, що вона, на жаль, ними буде проігнорована. Але далі, я впевнений, що будуть всі народні депутати і фракція працювати над тим, щоб реалізовувати наші ідеологічні засади", — сказав Железняк і уточнив, що тут ідеться більше про "політичну відповідальність", а не про юридичну силу такого документу.

Він запевнив, що ідеологічних чи засадничих розбіжностей між їхніми колегами, які покинули партію, і які залишилися в ній, немає.

"Те, що, на жаль, деякі карʼєрні амбіції не були задоволені, — це стало причиною рішень колег і рішення зʼїзду щодо цих колег. Але фракція залишається. Поки мені не відомо про жодну заяву про вихід з фракції. Впевнений, що її і не буде", — підсумував парламентар і зауважив, що заяв про складання мандату депутатами, яких виключили з партії, також немає.

Нагадаємо, 16 червня 2021 року 10 депутатів фракції "Голос", тобто половина всього її складу, оголосили про створення обʼєднання "Справедливість". Нардепи звинуватили керівників партії і фракції Кіру Рудик і Ярослава Железняка в тому, що вони "використовують політсилу для самопіару" і "підіграють владі".

Частина нардепів написала заяву про вихід з партії. Ольга Стефанишина написала заяву на клаптику туалетного паперу.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua