• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В НАЗК назвали одну з ймовірних причин ухвалення КСУ рішення про декларації

Реклама на dsnews.ua

Дружина власника товариства "Алтаюр" Андрія Мартиненка, на серверах якого Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) зберігає декларації, працює в Конституційному Суді

Про це повідомив голова Нацагентства Олександр Новіков, інформує "ДС".

За його даними, дружина власника "Алтаюру" працює в Конституційному Суді консультантом.

"Після рішення Конституційного суду про що ми дізнались ㅡ дружина власника ТОВ "Алтаюр" працює в Конституційному Суді. Якимось консультантом. Буквально зʼясували от вчора це", — слова якого наводить "Громадське".

Він припустив, що останнє рішення КСУ про закриття публічного доступу до декларацій топ-посадовців може бути повʼязане і з цим.

Новіков також пояснив, що наразі на сервери компанії "Алтаюр", де зберігаються декларації, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) наклав арешт, а Апеляційна палата визнала цю ухвалу законною. Цими рішеннями сервери, фактично, захищені від будь-якого впливу. Втім, у разі скасування рішення ВАКС, реєстру декларацій загрожуватиме небезпека.

Зауважимо, що НАЗК з 2017 року орендувало в "Алтаюру" сервери для реєстру. Вони використовуються підприємством "Українські спеціальні системи", яке адмініструє реєстр. На початку 2020 року у НАЗК запідозрили завищенні ціни оренди. Після цього договір з "Алтаюром" не було продовжено, Національне антикорупційне бюро почало розслідування, а сервери згодом арештували.

Разом з тим в "Алтаюрі" завищення ціни заперечують і заявляють, що після відмови продовжити договір їм всупереч закону не повернули обладнання, яке на той момент не було арештовано.

Як стало відомо 4 листопада, товариство "Алтаюр" звернулось до ОАСК з вимогою припинити зберігання електронних декларацій.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, але вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua