• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Венедиктова пообіцяла підозра і суд відповідальним за "божевілля" в "Укрексімбанку"

Винним в нападі на журналістів "Схем", яке відбулося під час інтерв'ю з головою правління "Укрексімбанку" Євгеном Мецгер, буде повідомлено про підозру

Ірина Венедиктова
Ірина Венедиктова
Реклама на dsnews.ua

Таку заяву зробила на своїй сторінці в Facebook генеральний прокурор Ірина Венедиктова, повідомляє "ДС".

"Хочу невідкладно відреагувати на інцидент, пов'язаний з грубим застосуванням сили стосовно журналістів у офісі державного банку. В цьому питанні немає місць для роздумів — справедливе та ефективне розслідування, підозра, передача в суд, вирок. Ми в Офісі Генпрокурора не можемо і не будемо покривати, вибачте, безумство, продемонстроване співробітниками державного банку", — заявила Венедиктова.

За її словами, реакція на такий вчинок повинна бути адекватною і це буде доведено справами.

"Меморандум, який ми підписали з медіа організаціями — це реальні наміри, а не просто формальність. Перешкоджання журналістам не вичистиш з флешок – відповідальність неминуча", — запевнила генпрокурор.

Також Венедіктова підкреслила, що складання повноважень головою правління "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером не змінить суті проблеми.

"Прокурори і поліцейські активно працюють над розслідуванням цього просто неприпустимого інциденту. Вже найближчим часом відбудуться слідчі дії із потерпілим журналістом і до матеріалів має бути долучений оригінал відновленого відеозапису конфлікту. Відповідальним буде повідомлено про підозру. Ми рухаємося швидко і по закону, бо свобода слова має бути недоторканою цінністю в цій країні", — уклала Венедиктова.

Як повідомляла "ДС", на журналістів "Схем" напали в державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв'ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером. Пізніше журналістам вдалося відновити відео з нападом.

Поліція почала кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів. Сам Мецгер склав повноваження на час проведення розслідування.

В "Укрексімбанку" звинуватили журналістів "Схем" в спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом, однак, судячи з запису, конфлікт стався після питання журналістів про можливу видачу банком багатомільйонного кредиту людині, яка проживає на території, контрольованій терористичною організацією "ДНР".

Відзначимо, що Мецгер пов'язаний зі студією Зеленського "95-й квартал". Його дружина Юлія є близькою подругою актриси Олени Кравець з "Кварталу". У 2019 вона увійшла за квотою президента Володимира Зеленського в наглядову раду ПриватБанку.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua