• USD 36.6
  • EUR 39.2
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

Агресивні прихожани УПЦ МП не пустили до Лаври комісію Мінкульту (ВІДЕО)

Комісію Міністерства культури, яка мала проводити інвентаризацію майна "Києво-Печерського заповідника", не пустили до Лаври прихожани УПЦ МП

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Радіо Свобода у Telegram, передає "ДС".

"Комісію Мінкульту не пустили в Лавру", — сказано у повідомленні.

Видання повідомляє, що з комісією почали сваритися віряни УПЦ МП.

Представники УПЦ МП, попри вимогу залишити святиню 29 березня, станом на ранок 30 березня все ж лишаються в Лаврі і навіть провели богослужіння в одному з храмів.

Комісія 30 березня мала перевірити дві будівлі.

Представники Мінкульту заявили, що якщо їм будуть перешкоджати і надалі, то вони звернуться в поліцію.

Настоятель київської Лаври Павло (Лебідь) заявив парафіянам, що комісія "ні в якому разі працювати не може".

"Ви стоїте тихо, смиренно, молитесь. Але не може ні в якому випадку ніяка комісія працювати. У них немає ніяких дозволів, немає ніяких прав робити це. Чому? Тому що військовий стан, вони не повинні розривати ніяких договорів. І коли закінчиться війна, тільки через 4 місяці після цього вони можуть спілкуватися з нами. У них також немає рішення суду", — сказав він.

Павло також закликав парафіян знімати журналістів, які прийшли висвітлювати події в лаврі, але при цьому зазначив, що не треба нічого порушувати, оскільки представники ЗМІ "лізуть ось так" і все знімають.

Він додав, що "журналісти незрозуміло, що за люди, вони не знають ні культури, ні поведінки" і "нехай Господь воздасть і їм, і їхнім дітям".

Як повідомляла "ДС", 10 березня Українська православна церква Московського патріархату отримала лист-попередження від Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про розірвання договору, згідно з яким ченці користувалися державною власністю.

У Мінкульті уточнили, що ченці та служителі Московського патріархату мають залишити всі приміщення Києво-Печерської лаври до 29 березня.

Настоятель Києво-Печерської лаври митрополит Павло заявив у своїй проповіді, що після вигнання УПЦ МП з Києво-Печерської лаври в Україні нібито розпочнеться Апокаліпсис. Він також сказав, що ченці не мають наміру залишати монастир.

Крім того, влада розпочала процес повернення Свято-Успенської Почаївської лаври, яку орендує Українська православна церква (Московський патріархат), у державну власність.

29 березня монастир УПЦ МП подав позов до Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" про визнання недійсною односторонньої відмови від договору.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua