• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У поліції розповіли, скільки розслідують справ щодо нападів на журналістів

Протягом дев'яти місяців 2021 року поліція направила до суду 17 кримінальних проваджень у злочинах проти журналістів

Поліція розслідує 172 кримінальні провадження
Поліція розслідує 172 кримінальні провадження
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Нацполіції, передає "ДС".

Загалом від початку року поліція зареєструвала 158 кримінальних проваджень, з яких 113 — за ст. 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), 38 — за ст. 345-1 погроза або насильство щодо журналіста), ще 7 — за ст. 347-1 (умисне знищення або пошкодження майна журналіста). 

До суду передали 11 справ щодо перешкоджання професійній діяльності. З них в Одеській області — 3, Києві, Волинській і Дніпропетровській областях — по 2, у Львівській і Харківській — по 1.

Також передали 6 справ щодо погроз або насильства: у Полтавській області — 2, у Києві, Житомирській, Львівській та Черкаській областях — по 1. 

"Станом на 30 вересня поліція розслідує 172 кримінальні провадження (з урахуванням розпочатих справ у минулі роки). Крім того, протягом 2021 року по двом кримінальним правопорушенням особам повідомлено про підозру. Закрито 69 кримінальних правопорушень, досудове розслідування по яких розпочато у 2021 році, та 57 – минулих років. Рішення про закриття погоджено з органами прокуратури", — наводять статистику правоохоронці.

Як писала "ДС", на журналістів програми "Схеми" напали в державному "Укрексімбанку" під час запису інтерв'ю з головою правління цієї фінустанови Євгеном Мецгером. Пізніше вдалося відновити відео з нападом.

Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів.

В "Укрексімбанку" звинуватили працівників ЗМІ у спробі протиправно заволодіти інформацією з обмеженим доступом, однак, судячи з запису, конфлікт стався після питання журналістів про можливу видачу банком багатомільйонного кредиту людині, яка проживає на території, яка контролюється терористичною організацією "ДНР".

Мецгер склав повноваження на час розслідування.

Відзначимо, що Мецгер пов'язаний зі студією Зеленського "95-й квартал". Його дружина Юлія є близькою подругою актриси Олени Кравець з "Кварталу". У 2019 вона увійшла за квотою президента Володимира Зеленського в наглядову раду ПриватБанку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua