• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Наскільки великим має бути екран ТВ?

Незабаром "Чорна п’ятниця", тож подивіться на свій ТВ і задумайтеся: "Чи не час його оновити"?

Реклама на dsnews.ua

Телевізор у 2021-му – не просто вікно для контенту, а справжній мультимедіа-центр для відпочинку, освіти, розваг, спорту тощо. Екрани також стають більшими: якщо ще кілька років дисплей у 50 дюймів видавався величезним, нині це – типовий елемент інтер’єру. Тож як визначити необхідний розмір екрану ТВ та вибрати кращу модель? 

"Великий – це наскільки великий? Торік напрочуд популярними стали телевізори із діагоналлю 65 дюймів, у 2021-му зростає любов і до моделей у 75 та 85 дюймів", – пише авторитетне аналітичне видання Consumer Reports. Ще один тренд – розширення лінійок 4К та 8К телевізорів. Це не дивно, адже пандемія, локдауни та перетворення осель на домашні офіси зробили ТВ невід’ємним елементом "нової нормальності".

"40 відсотків власників смарт-ТВ придбали їх після перших карантинів через ковід", – каже дослідження Hub Entertainment Research. Експерти зазначають, що люди активніше почали купувати їх, щоб заповнити вакуум, який виник через нові обмеження. Цей же звіт вказує, що влітку 2021-го майже дві третини опитаних дивилися стримінгові сервіси на ТВ хоча б раз на тиждень – на 46% більше за показник лютого 2020 р. 

Розмір має значення

Технології розвиваються – і враження, і підходи змінюються. Раніше вважалося, що, приміром, телевізор з діагоналлю 65 дюймів комфортно дивитися на відстані близько чотирьох метрів. Нині ж фахівці рекомендують визначати дистанцію, множачи діагональ на 1,2. Таким чином, для 65’’ зручна відстань становитиме близько двох метрів. Утім, тут варто пам’ятати і про те, що із збільшенням екрану має збільшуватися і роздільна здатність чи загальна кількість пікселів. Навряд чи буде приємно дивитися на картинку, що розпадається на окремі точки або ж "засвічується". Тому варто звертати увагу на ТВ, які уникають цього. 

Приміром, OLED-телевізори LG мають мільйони пікселів з автономним підсвічуванням. Це забезпечує бездоганні відтінки чорного та високу контрастність, 100%-ну точність відтворення кольорів. Результат — неперевершені враження від перегляду. Крім того, з цими ТВ можна не переживати за дискомфорт при довготривалому перегляді. LG OLED телевізори сертифіковані авторитетними міжнародними агенціями як дисплеї без мерехтіння і з низьким рівнем синього світла. Вони також стали першими телевізорами, які отримали сертифікат Eyesafe®. 

Для найкращого ефекту занурення, доступного нині, варто придивитися до 8К-телевізорів. Зокрема, лінійка телевізорів NanoCell від LG доступна у великих діагоналях та готова до 8К-контенту, який пропонує максимальну реалістичність. Не варто забувати і про смарт-уміння сучасних ТВ – скажімо, у LG інтелектуальний процесор α9 ІІІ покоління вивчає контент, щоб гарантувати повний ефект присутності. Він також легко перетворює контент формату 2К або 4К на найбільш правдоподібне зображення у 8К, поліпшуючи його чіткість і деталізацію. Важливо, що всі налаштування звуку та зображення відбуваються автоматично – залежно від типу контенту та персональних вподобань користувача. До того ж сучасні телевізори – це ще й центри управління "розумним домом". Інтелектуальна технологія ThinQ AI у ТВ від LG дозволяє управляти власною екосистемою хатніх "розумних" пристроїв просто голосом.

Реклама на dsnews.ua

То як вибрати діагональ екрану, що пасує саме вам? Оглядач відомого техновидання CNET Джеффрі Моррісон дає незвичну рекомендацію: "Моя проста порада – беріть якомога більший ТВ, який можете собі дозволити. Дещо довша відповідь: урахуйте інтер’єр своєї оселі, місце перегляду, а також порадьтеся із членами своєї родини". Тож подивіться на свій ТВ і задумайтеся: "Чи не час його оновити"? Незабаром "Чорна п’ятниця", а значить, буде чимало можливостей зробити вигідну покупку – інвестицію у власні враження та комфорт.  

    Реклама на dsnews.ua