• USD 36.6
  • EUR 39.6
  • GBP 45
Спецпроєкти

Рейтинг найбагатших: Як змінилася двацятка бізнесменів з найбільшими статками у рік війни

Статки найбагатших 20 бізнесменів порівняно з початком лютого 2022 впали більш як на $20 млрд – до $22,5 млрд

ТОП-20 найбагатших українців
ТОП-20 найбагатших українців
Реклама на dsnews.ua

Традиційний рейтинг 20 найбагатших бізнесменів України оприлюднений на сайті видання Forbes, пише "ДС". Аналітики зазначили, що статки найбагатших 20 бізнесменів порівняно з початком лютого 2022 впали більш як на $20 млрд – до $22,5 млрд. При цьому Forbes виключив із переліку деяких бізнесменів з низки причин.

"Воєнний рік значно прорідив список найбагатших. Ми зібрали бізнесменів, що мають високі шанси не потрапити до рейтингу, якби його таки складали. Причини різні: втрата громадянства, бізнесові негаразди і зрада батьківщини", — коментують рейтинг аналітики. У перелік не ввійшли Ігор Коломойський, Вадим Єрмолаєв (втрата громадянства), Микола Удянський, Костянтин Григоришин, Іван Фурсін (проблеми з бізнесом), В’ячеслав Богуслаєв (підозра в держзраді) та Віктор Медведчук (звинувачення в держзраді).

Рік активних бойових дій внаслідок російської воєнної агресії — не найвдаліший час мірятися статками. Чимало активів лідерів рейтингу зруйновано, окуповано чи ушкоджено. На часі релокація, розбудова нових логістичних ланцюгів, вихід на іноземні ринки, пошук постачальників, підрядників та споживачів.

Найбільших матеріальних втрат через війну зазнав Рінат Ахметов, який є найбагатшим українцем – він втратив 9,3 млрд доларів: пошкоджено металургійні, енергетичні та аграрні активи, закрито медійний бізнес "Медіа Група Україна".

Двадцятка найбагатших людей України виглядає так:

1. Рінат Ахметов, власник компаній "Метінвест" та ДТЕК. Станом на грудень 2022 року Forbes оцінює його статки у 4,4 мільярда доларів, в той час, як у лютому вони оцінювались у 13,7 мільярда доларів.

2. IT-підприємець та один із засновників компанії Grammarly Максим Литвин із 2,3 мільярдами доларів. До початку війни його статки оцінювались у 4 мільярди доларів.

3. Співзасновник Grammarly Олексій Шевченко із 2,3 мільярдами доларів. Як і Литвин, від початку війни він втратив близько 1,7 мільярда доларів.

4. Віктор Пінчук, власник компанії "Інтерпайп". Його активи видання оцінило у 2,2 мільярда доларів, що на 400 мільйонів менше від довоєнних 2,6 мільярда доларів.

5. Власник металургійної компанії Ferrexpo Костянтин Жеваго із 1,4 мільярдами доларів — до війни його статки оцінювались в 1,4 мільярда.

6. Олександр і Галина Гереги, власники компанії "Епіцентр К". За оцінкою Forbes, їхні активи сягають 1,2 мільярда доларів, до війни оцінювались в 1,8 мільярда.

7. Співзасновник IT-компанії Revolut Влад Яценко. Від початку війни оцінка його статків не змінилась та становить 1,1 мільярда доларів.

8. Вадим Новинський, власник промислово-інвестиційної групи "Смарт-Холдинг". Від початку війни він втратив 3,5 мільярда доларів, станом на грудень 2022 його активи оцінюються в мільярд доларів США.

9. Співзасновник групи "Приват" Геннадій Боголюбов, який опинився на дев’ятому місці, за 10 місяців повномасштабної війни збіднішав рівно вдвічі — до 1 мільярда доларів.

10. Сергій Тігіпко, власник фінансово-промислової групи TAC, та "Універсал Банку". Через війну він вибув з рейтингу мільярдерів та нині має активів на суму близько 870 мільйонів доларів, в той час, як в лютому цього року його статки оцінювались у 1,5 мільярда доларів США.

11. Макс Поляков, засновник компанії Noosphere Ventures, яка працює у сфері IT та космічних технологій. Його статки аналітики Forbes оцінили у 800 мільйонів доларів.

12. П’ятий президент та засновник корпорації Roshen Петро Порошенко, його статки оцінюються у 730 мільйонів доларів. До початку війни вони оцінювались у суму 1,6 мільярда доларів.

13.Юрій Косюк, власник компанії МХП. Його бізнес у сфері харчових та агротехнологій оцінюється в 520 мільйонів доларів, до війни — 780 мільйонів.

14. Власник компанії Brursima Микола Злочевський із 500 мільйонами доларів. На лютий 2022-го статки бізнесмена оцінювались у 540 мільйонів доларів США.

15. Віталій Хомутиннік, власник компанії "Укрнафтобуріння". Його активи Forbes оцінює в 490 мільйонів доларів США. Відтак за 10 місяців війни Хомутинніку вдалося збагатитись на 25 мільйонів доларів.

16. Андрій Веревський, власник агропромислової компанії Kernel. Нині статки бізнесмена оцінюються в 400 мільйонів доларів, до війни — 520 мільйонів доларів.

17. IT-підприємець, засновник SoftServe Тарас Кицмей. За 10 місяців війни він збагатився зі 190 до 360 мільйонів доларів США.

18. Бізнесмен, який працює у сфері нерухомості та IT, засновник компанії CIG Степан Черновецький. Його активи оцінили у 350 мільйонів доларів, до війни — у 545 мільйонів доларів США.

19. Олександр Ярославський, засновник фінансово-промислової групи DCH, із 340 мільйонами доларів. Аналітики оцінюють його довоєнні статки у мільярд доларів США.

20. Олександр Конотопський, засновник технологічної компанії Ajax Systems. Його активи оцінені в 320 мільйонів доларів, до війни — 340 мільйонів доларів США.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua