• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Вірменію закликали вийти з об'єднань, пов'язаних з Росією: звернення до влади

Низка громадських та політичних сил Вірменії закликали владу країни якомога швидше розпочати процес виходу з об'єднань, пов'язаних з Росією

Вірменія
Владу Вірменії закликали вийти з об'єднань, пов'язаних з РФ / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Відповідну заяву ухвалили під час Форуму незалежності, передає "ДС" з посиланням на "Радіо Свобода".

Владу Вірменії просять розпочати процес виходу, зокрема, з Організації договору про колективну безпеку, Євразійського економічного союзу та Співдружності незалежних держав. Одночасно — розірвати всі військові та економічні угоди з РФ та заборонити мовлення російських державних телеканалів і телеканалів, пов'язаних з нею.

При цьому автори заяви засудили "загрози з боку Росії та Азербайджану незалежності та територіальної цілісності Вірменії".

"У наші дні антивірменська позиція і політика, яку проводить російська влада, жертвами яких став вірменський народ Арцаха (Нагірного Карабаху — ред.), не тільки погані, а й ще більше поглиблюють прірву, що виникла між Вірменією та Росією в останні роки, роблячи її практично непереборною, що створює гостру потребу радикального перегляду всієї чинної договірно-правової бази між Республікою Вірменія та Російською Федерацією", — мовиться у зверненні.

Організації та окремі діячі, вітаючи готовність влади Вірменії ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, закликають їх зробити це без жодних застережень.

Вони також закликають звернутися до Європейського Союзу з проханням про повноправне членство, підписати двосторонні угоди про стратегічне партнерство з країнами-членами ЄС, США, Канадою, Індією та іншими демократичними країнами Об'єднаного Заходу, а також ініціювати кроки з поглиблення двостороннього та багатостороннього військового та військово-технічного співробітництва з країнами Заходу та євроатлантичними державами.

Як писала "ДС", із Нагірного Карабаху, що перейшов під контроль Азербайджану, до Вірменії виїхали вже близько 100 тис. людей – це понад 80% населення регіону.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua