• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

Білорусь є співучасницею викрадення українських дітей, - Держдеп

Українські діти, вивезені до Білорусі з окупованих територій, залишаються дуже вразливими до торгівлі людьми

Реклама на dsnews.ua

Про це речник Держдепартаменту США Метью Міллер заявив під час брифінгу, пише Голос Америки.

Він додав, що США наразі невідомо, чи українських дітей далі "якось експлуатують", утім уряд Сполучених Штатів ретельно слідкує за розвитком подій.

"Білорусь є співучасницею російської воєнної агресії проти України. Це не безкорислива третя країна, яка надає притулок дітям під час конфлікту. Подібні операції непропорційно націлені на вразливих дітей, зокрема, ймовірно, сиріт, дітей з обмеженими можливостями, дітей із малозабезпечених сімей та дітей українських військових", — заявив Міллер.

У дослідженні експертів Єльського університету йшлося про те, що Білорусь брала безпосередню участь у викраденні тисяч українських дітей. Згідно з дослідженням, понад 2400 дітей з України віком від 6 до 17 років були доставлені до 13 закладів по всій Білорусі після вторгнення Росії в Україну. Дані включають період з лютого 2022 до кінця жовтня 2023 року.

Речник Держдепу не відповів на питання журналістів, чи варто, у зв'язку із цим, Міжнародному кримінальному суду видати ордер на арешт Олександра Лукашенка.

Як писала "ДС", 3 листопада самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Україна "все одно буде наша", що для США вона вже відходить на другий план, а президент Володимир Зеленський нібито готується покинути країну.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua