• USD 36.6
  • EUR 37.6
  • GBP 44.4
Спецпроєкти

Більшість країн світу використали неефективний захід боротьби з "Омікроном", — ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я радить державам скасувати або послабити обмеження на міжнародні подорожі, оскільки цей запобіжний засіб запобігання поширенню штаму "омікрон" неефективний

Більшість країн світу використовували неефективний захід боротьби;
Більшість країн світу використовували неефективний захід боротьби;
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ВООЗ, повідомляє "ДС".

"Нездатність обмежень на поїздки, запроваджені після виявлення варіанту омікрон, обмежити його міжнародне поширення демонструє неефективність таких заходів із часом", – пишуть у відомстві.

Там зазначили, що заходи щодо поїздок (наприклад, носіння маски, тестування, ізоляція/карантин та вакцинація) мають ґрунтуватися на оцінці ризиків та не допускати фінансового тягаря для осіб, які здійснюють міжнародні поїздки, вважають у ВООЗ.

Комітет також рекомендує не вимагати підтвердження вакцинації від COVID-19 для міжнародних поїздок як головної умови їх здійснення, враховуючи обмежений глобальний доступ та несправедливий розподіл вакцин від коронавірусу.

"Державам слід розглянути ризик-орієнтований підхід до полегшення міжнародних поїздок шляхом скасування або зміни заходів, таких як вимоги щодо тестування та/або карантину, коли це доречно, відповідно до керівництва ВООЗ", – зазначили фахівці ВООЗ.

Як писала "ДС", в Україні правоохоронними органами відкрито 2300 кримінальних проваджень, пов'язаних із продажем або використанням фальшивих COVID-сертифікатів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua