• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Газова угода Росії з Угорщиною не порушує законодавства Євросоюзу, — Боррель

Угорщина мала право укласти угоду з Російською Федерацією на постачання газу в обхід України, оскільки договір не порушує законодавство Європейського Союзу

Жозеп Боррель
Жозеп Боррель
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив очільник європейської дипломатії Жозеп Боррель, передає "ДС" із посиланням на Reuters.

За його словами, країни-члени можуть укладати двосторонні угоди.

"Наскільки мені відомо, в угоді між Угорщиною та "Газпромом" немає нічого протизаконного, нічого, що суперечило б європейському законодавству", — зазначив він.

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" по території України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

Українська сторона через припинення транзиту газу до Угорщини переорієнтує реверсні поставки на польське, словацьке та румунське напрямки.

Протягом дня, 3 жовтня, прокачування газу через українсько-угорський кордон було відсутнє. Увечері 3 жовтня транзит газу до Угорщини через територію України відновився.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua