• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Контракт Угорщини з "Газпромом": Орбан відреагував на критичні заяви України

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що не братиме до уваги критику з боку офіційного Києва стосовно довгострокової угоди про постачання газу, підписаної Будапештом з російським "Газпромом"

Віктор Орбан
Віктор Орбан / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Думку Орбана наводить агентство Reuters, передає "ДС".

Посадовець заявив, що несе відповідальність тільки перед угорськими виборцями, які були б змушені платити набагато вищі ціни на газ без нової угоди.

Як писала "ДС", 27 вересня Росія і Угорщина підписали контракт на поставку газу в обхід території України. Термін дії договору становить 15 років. Оператор ГТС уже заявив, що новий газовий контракт між Росією і Угорщиною може призвести до повної зупинки транзиту "блакитного палива" територією України.

Згодом Міністерство закордонних справ викликало посла Угорщини в Україні, щоб донести позицію української сторони в питанні цього газового контракту. У МЗС, зокрема, заявили, що Україна наполягатиме на тому, що нова угода Угорщини з "Газпромом" завдає серйозного удару українсько-угорським відносинам, а також підриває національну безпеку країни та енергетичної безпеки Європи.

Міністр енергетики Герман Галущенко надав європейському комісару з питань енергетики Кадрі Сімсон офіційну позицію Києва за контрактом на поставку російського газу в Угорщину в обхід України.

1 жовтня "Газпром" зупинив транзит газу через Україну в напрямку Угорщини.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua