• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Річард Бренсон: Бізнесу настав час об'єднатися і захистити Україну

Що, чорт забирай, творить ця країна, стягуючи танки до кордонів іншої країни?!

Річард Бренсон
Річард Бренсон / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Річард Бренсон, британський бізнесмен і засновник Virgin Group (одна з "дочок", яка конкурує зі SpaceX Ілона Маска у сфері приватних космічних польотів) у своїй колонці, що опублікована на сайті його компанії, закликав бізнес відстояти суверенітет України та не допустити нового вторгнення Росії.

Бізнес-лідери всього світу з великою тривогою спостерігають за накопиченням російських військ та техніки на кордоні з Україною. Йдеться про тліючий конфлікт, який триває багато років, з періодичною ескалацією на кшталт незаконної анексії Криму Росією у 2014 р.

Але й досі ризик повномасштабної війни в Європі – війни, яка, як і багато інших до неї, не є справедливою чи законною метою – не був таким високим. І вкрай складно для багатьох із нас не відчувати роздратування з цього приводу. 2022 рік. Що, чорт забирай, творить країна, стягуючи танки до кордонів іншої країни?!

Більшість свого дорослого життя я виступав проти сучасних воєн, які я вважаю несправедливими. У березні 1968 р. я приєднався до десятків тисяч молодих людей на лондонській Трафальгарській площі, які протестували проти війни у В'єтнамі, цього масштабного конфлікту, що забрав незліченну кількість життів, що покалічив життя сотень тисяч дітей і дорослих і закінчився принизливою поразкою США та їх союзників. 35 років по тому я був серед мільйонів людей у всьому світі, які вийшли на вулиці на знак протесту проти вторгнення до Іраку, — безрозсудної акції "яструбів", яка дестабілізувала Близький Схід і зробила світ менш безпечним.

Вісім років тому, коли наміри Путіна в Україні стали очевиднішими для решти світу, ми зробили зусилля щодо мобілізації російських та українських бізнес-лідерів, щоб вони стали прихильниками мирного врегулювання конфлікту між їхніми країнами. Я пам'ятаю численні зустрічі та телефонні бесіди з лідерами та експертами в галузі політики та бізнесу, і ми стали краще розуміти динаміку сил, що підживлюють цей конфлікт. Ми також скоро дізналися, що жоден з наших контактів у Росії, хоч і виступав у приватному порядку проти військового втручання Росії, не хотів говорити про це публічно. Ми підготували заяву, яку західні та українські бізнес-лідери з радістю підписали б, але нам не вдалося отримати жодного російського підпису, бо їхній страх перед репресіями з боку режиму в Москві був занадто великий.

Однак і тоді, і зараз ті, з ким я спілкувався, були єдині в думці, що будь-яка війна між Росією та Україною матиме руйнівні та жахливі наслідки. По-перше, вона ще більше ізолює Росію та її президента від решти світу та зруйнує російську економіку. І, звичайно ж, це завдасть величезної шкоди та страждання людям, молодим і старим, які намагаються жити у світі по обидва боки кордону. Як це часто буває, основний удар агресії припаде на громадянське населення. Кривава громадянська війна в Сирії, в якій російські війська та найманці зіграли свою жахливу роль, є яскравим нагадуванням про те, що поставлено на карту.

Це не той конфлікт, у якому президент Путін може здобути перемогу у довгостроковій перспективі. Хоча його, здається, мало хвилює, що світ думає про його геополітичні амбіції, його має все ж таки дуже хвилювати, якими будуть перспективи його власної країни в майбутньому. Якоїсь миті прості росіяни зрозуміють, що вони заслуговують на краще, особливо якщо ситуація досягне точки, коли неминучий опір українців, які захищають свої будинки, села та міста, воскресить у пам'яті провал Радянського Союзу в Афганістані та загибель синів, братів та батьків.

Реклама на dsnews.ua

Для бізнес-лідерів настав момент об'єднатися та відстояти суверенітет України. Навіть якщо за це доведеться платити, всі ми повинні ясно дати зрозуміти, що одностороння агресія неприйнятна завжди і що світова бізнес-спільнота підтримає весь спектр санкцій проти будь-якої країни, яка намагається порушити інший суверенітет.

    Реклама на dsnews.ua