• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

У Брюсселі зацікавилися обміном полонених українців між Угорщиною та РПЦ

Угорщина має пояснити, на якій підставі брала участь у звільненні українських військовополонених за допомогою Російської православної церкви без відома влади України

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив провідний прессекретар Єврокомісії з закордонних справ та безпекової політики Петер Стано, коментуючи заяву МЗС України про те, що Угорщина утримує 11 українських військовополонених, яких вивезла з РФ, і не допускає до них українських дипломатів, передає "ДС" з посиланням на Delfi.

"Росія має дотримуватися своїх зобов'язань з міжнародного гуманітарного права і забезпечити гуманне поводження з військовополоненими за будь-яких обставин відповідно до Женевських конвенцій і не наражати їх життя на небезпеку. Що стосується Угорщини, то її влада має пояснити деталі і свою участь у звільненні українських громадян, які утримуються Росією як військовополонені, а також комунікацію Угорщини з цього питання з українською владою", — сказав Стано.

Як писала "ДС", 8 червня у Російській православній церкві заявили, що виступили посередниками при передачі 11 українських військовополонених "закарпатського походження" Угорщини. Віцепрем'єр Угорщини Жолт Шем'єн підтвердив цю інформацію. За даними ЗМІ, це було одноосібним рішенням Жолта Шем'єна, про яке ніхто в уряді не знав. Члени уряду були обурені такою самодіяльністю віцепрем'єра.

Український уряд не був поінформований про відповідні переговори. МЗС України викликало угорського повіреного через ситуацію з полоненими. 16 червня у Мінреінтеграції окупованих територій України повідомили, що місцезнаходження українських військовополонених було встановлено. Встановлено прізвища українських захисників, маршрут їхнього переміщення до Угорщини, повідомлено їхнім родичам та відповідним правоохоронним органам.

Радник Уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин Іван Ангелін заявив, що перспективи повернення цих 11 військовополонених наразі незрозумілі. В Україні вони вважаються "зниклими безвісти".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua