• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

У Кремлі рано радіють: євродепутат не виключив, що "Північний потік-2" стане руїною

Російський магістральний газопровід "Північний потік-2" може стати інвестиційної руїною, оскільки багато питань залишаються неврегульовані

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив депутат Європарламенту від фракції "зелених" Райнхард Бютікофер, передає "ДС" з посиланням на "Німецьку хвилю".

Бютікофер нагадав, що експлуатація "Північного потоку-2" маэ відповідати вимогам європейського законодавства. Так, наприклад, в рамках антимонопольних правил має бути забезпечений анбандлінг — відділення діяльності оператора ГТС від видобутку і постачання газу. Російський концерн "Газпром" досі не забезпечив цього у випадку з новим трубопроводом, констатував євродепутат.

За його словами, згідно з європейськими нормами, на закачування газу в трубопровід мають мати право і треті сторони, але "Газпром" поки не знайшов рішення і в цьому питанні. Нарешті, для запуску газопроводу потрібна сертифікація від влади ФРН, і коли вона буде отримана, теж невідомо.

Навіть якщо Федеральне агентство по мережах і схвалить запуск "Північного потоку-2", даний проект ще може бути зупинений Єврокомісією. Якщо знайдуться серйозні аргументи на користь того, що позитивне рішення федерального агентства по газопроводу суперечить європейському енергетичному законодавству, то новий газопровід ще може перетворитися в "інвестиційну руїну", вважає Бютікофер.

Нагадаємо, 17 вересня група з 40 депутатів Європарламенту зажадала від Єврокомісії термінового розслідувати тиск російського "Газпрому" на ЄС з метою отримання згоди на експлуатацію "Північного потоку-2".

Як писала "ДС", 10 вересня російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершено.

21 липня США і Німеччина офіційно домовилися про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту в США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів в разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний потік-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції по "Північному потоку-2" між Німеччиною і США.

Посол України в США Оксана Маркарова вважає, що незважаючи на те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Президент Володимир Зеленський створив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо мінімізації загроз від будівництва газопроводів в обхід України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua