• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

У ПАР натякнули, що можуть заарештувати Путіна за ордером МКС

Південно-Африканська Республіка знає свої юридичні зобов'язання у рамках Римського статуту, що передбачає виконання рішень Міжнародного кримінального суду

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник президента ПАР Вінсент Магвенья, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Так він прокоментував дії влади ПАР у разі приїзду на саміт БРІКС президента РФ Володимира Путіна.

"Ми як уряд усвідомлюємо наші юридичні зобов'язання. Однак до саміту ми продовжимо взаємодію з різними відповідними зацікавленими сторонами", — сказав Магвенья.

Саміт БРІКС відбудеться у Південно-Африканській республіці у серпні 2023 року.

ПАР ратифікувала Римський статут і зобов'язана затримувати і видавати Міжнародному кримінальному суду злочинців, що розшукуються.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що видача ордера на арешт російського диктатора Володимира Путіна є рішенням, з якого розпочнеться історична відповідальність.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що російський диктатор Володимир Путін будь-якої миті може постати перед Міжнародним кримінальним судом.

ЗМІ повідомляють, що Південно-Африканська Республіка юридично зобов'язана виконати ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна під час запланованого візиту до країни на саміт у серпні цього року.

Міністр юстиції Німеччини Марко Бушман оголосив, що виконає ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна, якщо він ступить на німецьку землю.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua