• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

Південна Африка зобов’язана арештувати Путіна, якщо він приїде в серпні на саміт БРІКС, — ЗМІ

Південно-Африканська Республіка юридично зобов’язана виконати ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна під час його запланованого візиту до країни на саміт у серпні цього року

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє британський телеканал Sky News, передає "ДС".

Телеканал зазначає, що після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Путін обмежив свої закордонні поїздки. Перший свій візит із початку повномасштабної війни він здійснив у червні 2022 року до Таджикистану і Туркменістану.

Однак, як повідомляють ЗМІ, цьогоріч у серпні Путін має наміри відвідати Дурбан, друге за населенням і головне портове місто ПАР, де запланований саміт БРІКС.

Південна Африка входить до числа 118 країн, які ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду, а отже, юридично зобов’язана забезпечити виконання ордера на арешт Путіна.

А втім, журналісти зазначають, що перспектива того, що президент ПАР Матамела Сиріл Рамафоса накаже військам заарештувати Путіна, видається досить примарною.

2015 року ПАР відмовилася арештувати президента Судану Омара аль-Башира, на арешт якого також виданий ордер МКС.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Владіміра Путіна та уповноваженого президента РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що видача ордера на арешт російського диктатора Владіміра Путіна є рішенням, з якого почнеться історична відповідальність.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан заявив, що російський диктатор Владімір Путін у будь-який момент може постати перед Міжнародним кримінальним судом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua