7 медалей в перший день: Україна очолила медальний залік Паралімпіади-2022

Збірна України у перший день Паралімпіади 2022 року виборола сім нагород і очолила медальний залік Ігор

Про це свідчать результати змагань 5 березня, передає "ДС".

Усі медалі спортсмени з України здобули в парабіатлоні. На перший день призначили спринтерські гонки в трьох категоріях – сидячи, стоячи та для паралімпійців із порушеннями зору.

Найуспішнішою гонкою для українців стали змагання спортсменів із порушеннями зору. Там Україна забрала весь комплект нагород. "Золото" здобув Віталій Лук'яненко, другим фінішував Олександр Казік, а бронзова медаль дісталася Дмитру Суярку.

Окрім того, Оксана Шишкова виграла жіночий спринт (порушення зору), а Григорій Вовчинський тріумфував у спринті стоячи. Натомість Тарас Радь (спринт, сидячи) та Людмила Ляшенко (спринт, стоячи) здобули срібні нагороди.

За підсумками дня Україна очолила медальний залік. Друге місце посідають китайці (8 медалей, але лише 2 "золота"). Замикає топ-3 збірна Канади (3 нагороди).

Нагадаємо, збірну Російської Федерації відсторонили від участі у Паралімпійських іграх 2022 року, які пройдуть в Китаї 4-13 березня. Також від участі у змаганнях відсторонено білоруську паралімпійську збірну.

Редактор: Віктор Костенко