• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Навколо вороги: Росія висилає двох болгарських дипломатів

Россійсквя Федерація висилає двох дипломатів Болгарії у відповідь на аналогічний крок Софії

МЗС РФ
МЗС РФ
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на заяву МЗС РФ, передає "ДС".

"20 квітня посол Болгарії А. Кристін був запрошений в МЗС Росії, де йому була вручена нота міністерства про оголошення "persona non grata" першого секретаря консульської служби посольства Болгарії в Росії Н. Панайотова і першого секретаря служби з торгово-економічних питань посольства Болгарії в Росії Ч. Хрістозова", — йдеться у заяві.

Болгарським дипломатам наказано покинути територію Російської Федерації протягом 72 годин.

"Даний захід є відповіддю на ухвалене в березні болгарською стороною нічим не мотивоване рішення оголосити "persona non grata" двох співробітників посольства Росії в Софії", — пояснили в МЗС РФ.

Нагадаємо, раніше Чехія вислала 18 російських дипломатів з країни, підозрюваних у шпигунстві на користь спецслужб РФ. У відповідь МЗС РФ оголосило персонами нон ґрата 20 співробітників Посольства Чехії в РФ.

Віцепремʼєр, в.о. міністра закордонних справ Чехії Ян Гамачек закликав країни Європейського союзу та Великої Британії вислати російських дипломатів в знак солідарності з Чехією.

Як писала "ДС", вранці 17 квітня стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк затриманий у російському місті Санкт-Петербург. Пізніше зʼявилася інформація про те, що український консул повинен покинути Росію до 22 квітня. У якості дзеркальної відповіді на незаконні дії Москви Україна висилає старшого дипломата посольства Російської Федерації в Києві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua