• USD 36.7
  • EUR 39.6
  • GBP 46.2
Спецпроєкти

МВФ переглянув програму для України: перший транш на підході

Рада директорів Міжнародного валютного фонду завершила перегляд програми в рамках механізму розширеного фінансування і Україна отримає близько $890 млн бюджетної підтримки

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Механізм розширеного фінансування є частиною загального пакету підтримки України на суму $115 млрд, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

"Влада досягла значного прогресу у виконанні своїх зобов'язань за програмою EFF у складних умовах, виконавши всі відповідні критерії ефективності до кінця квітня та структурні маяки до кінця червня, і залишається відданою цій програмі. Подальша сильна відповідальність та імпульс реформ необхідні для збереження макроекономічної стабільності, посилення інституційних реформ та підтримки зусиль з відновлення, а також для сприяння Україні на шляху до вступу в ЄС", — заявили в МВФ.

Це, як підкреслили в МВФ передбачає:

  •    збереження потужної бази податкових надходжень ("у тому числі шляхом утримання від заходів, які можуть підірвати податкову базу"),
  •    підтримку стійкої дезінфляції та стабільності обмінного курсу, підтримку здоров'я банківського сектору,
  •    просування важливих реформ у сфері управління та боротьби з корупцією, зокрема щодо декларування активів, протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

"Також життєво важливо, щоб зовнішнє фінансування бюджетної підтримки продовжувалося на належних пільгових умовах для захисту макроекономічної стабільності та забезпечення фінансування проєктів відновлення на умовах, що відповідають фіскальній та борговій стійкості", — підкреслили в МВФ.

У Фонді підкреслили, що, незважаючи на війну, економіка України демонструє більшу стійкість, ніж очікувалося, після різкого скорочення у 2022 році.

"Прогноз зростання ВВП на 2023 рік підвищено до 1-3 відсотків, оскільки внутрішній попит відновлюється, інфляція сповільнюється, а золотовалютні резерви залишаються високими на тлі стабільної ситуації на валютному ринку. Загалом макроекономічна та фінансова стабільність зберігається завдяки виваженій політиці, а також безперервній та своєчасній зовнішній підтримці", — додали у Фонді.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua