• USD 36.5
  • EUR 39.7
  • GBP 46.1
Спецпроєкти

Восени деякі продукти помітно подорожчають: у ВРУ назвали "лідерів"

Овочі, фрукти та молочна продукція найближчим часом можуть подорожчати

Продукти
Восени деякі продукти помітно подорожчають: / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, передає "ДС".

"Традиційно восени починає зростати ціна овочів та фруктів, адже під час холодів їх потрібно зберігати у спеціалізованих сховищах. Це призводить до збільшення собівартості виробництва та зменшення пропозиції, тому що господарства, що не мають таких сховищ, намагаються до початку холодів реалізувати свою продукцію, а господарства, в яких є склади, намагаються "розтягнути" реалізацію до початку літа, коли ціна буде вищою", — розповів він.

Тож, за його словами, ціна овочів та фруктів поступово буде підвищуватися — на 5-10% щомісяця. Вартість молочної продукції також зросте, однак не критично – на 3-5%. Також взимку варто знов очікувати суттєвого збільшення ціни за яйця.

"Рекордсменом зі зростання цін цього року знову будуть курячі яйця. Велика частка яєць в Україні виробляється саме в невеликих господарствах. Зараз ми знаходимося в точці, коли зменшується пропозиція від домогосподарств і ціна починає підійматися вгору. Тому велика ймовірність того, що до новорічних свят ціни сягнуть показника минулого року, коли яйця на полицях коштували близько 75 грн за десяток", — зауважив Гайду.

Депутат додав, що попри прогнозоване зростання цін все ж таки більшість продуктів восени 2023 року коштує дешевше, ніж торік. Зокрема, гречка подешевшала більш ніж у 2 рази — на тлі того, що цьогорічний врожай є рекордним.

Як писала "ДС", дефіцит державного бюджету наступного року, за оцінками Кабміну, становитиме близько 21% ВВП.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua