• USD 40.5
  • EUR 43.4
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Допоможуть знизити тиск: дієтологи радять додати до раціону 7 корисних продуктів

Деякі продукти містять поживні речовини, які розширюють кровоносні судини та знижують тиск

Їжа
Дієтологи радять додати до раціону 7 корисних продуктів / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації EatingWell, передає "ДС".

Як зазначається, артеріальний тиск можна контролювати, змінюючи спосіб життя: знижуючи стрес, підтримуючи фізичну активність, відмовляючись від куріння та переходячи до збалансованого харчування. Американська кардіологічна асоціація рекомендує їсти переважно рослинні та нежирні молочні продукти, птицю та рибу без шкіри, а нетропічні рослинні олії. Натомість фахівці пропонують обмежити насичені та трансжири, алкоголь, натрій, жирне м'ясо й доданий цукор.

"Дослідження показують, що дотримання дієти DASH, розробленої спеціально для гіпертоніків, допоможе нормалізувати показники тиску. Згідно з цією дієтою, мікроелементами, особливо корисними для артеріального тиску, є калій, кальцій і магній", — пише видання.

Дієтологи радять додати до раціону 7 продуктів, які допоможуть знизити тиск.

Буряк: за словами дієтологині Марії Сильвестр Террі, він багатий на нітрати, які перетворюються в організмі на оксид азоту — хімічний "месенджер", що розслабляє та розширює кровоносні судини та сприяє кровотоку.

"Нітрати також зменшують об'єм роботи, яку ваше серце має виконувати, щоб перекачувати кров через вашу систему", — додає дієтологиня та тренерка з харчування Карлі Сен-Лоран Босежур.

Картопля: як стверджує Террі, в одній картоплині міститься 515 мг калію — набагато більше, ніж у банані. Він допомагає організму виводити натрій і знижувати напругу в стінках кровоносних судин, що, зі свого боку, допомагає знизити кров'яний тиск.

"Під час приготування зі шкіркою та на олії, такій як оливкова або авокадо, ми отримуємо користь від клітковини та корисних для серця жирів відповідно", — пояснює фахівчиня.

Тофу: дослідження показують, що споживання соєвих продуктів пов'язане з нижчим кров'яним тиском — це пояснюють вмістом рослинних сполук ізофлавонів. Вони допомагають розширювати кровоносні судини, частково за рахунок посилення секреції оксиду азоту.

"Едамаме й тофу містять клітковину, калій і поліненасичені жири, які підтримують здорову роботу серця та здоров'я судин", — каже Террі.

Часник (у порошку, екстракті, олії або в цілісному вигляді): як стверджує дієтолог Мітці де Маа, він допомагає знизити кров'яний тиск у гіпертоніків. "Через такі сполуки як аліцин, аліїн і S-аліл-L-цистеїн (SAC) — вони можуть боротися із запаленням, діяти як антиоксиданти й розширювати кровоносні судини, що добре для кровотоку", — уточнює вона.

Гарбузове насіння: є джерелом магнію та калію, комбінації мінералів, які допомагають знизити кров'яний тиск і поліпшити здоров'я серця. В одній унції неочищеного насіння — 156 мг магнію (37% денної норми) та 223 мг калію (5%).

Ягоди: багаті на антоціани й деякі флавоноли. "Антоціани надають ягодам колір і допомагають запобігти серцевим захворюванням", — каже Де Маа.

Апельсини: містять гесперидин — антиоксидант, корисний для здоров'я серцево-судинної системи. Він збільшує біодоступність оксиду азоту, зменшує запалення та, як наслідок, допомагає знизити як систолічний, так і діастолічний артеріальний тиск.

"Навіть вживання апельсинового соку може бути корисним, оскільки ви все одно отримуєте вітаміни та мінерали. У кожній чашці апельсинового соку міститься близько 10% добової норми калію.Тільки важливо купувати 100% фруктовий сік без додавання цукру", — каже дієтологиня Шана Міней Спенс.

Як писала "ДС", названо 4 напої, корисні для мозку.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua