• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Коли краще пити каву: поради лікаря

Усі люди по-різному реагують на кофеїн, деяким він помітно псує процес засипання

Кава
Люди по-різному реагують на кофеїн
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації UA-Vesntik, передає "ДС".

Як зазначається, після вживання кави зазвичай потрібно від 15 до 45 хвилин, щоб відчути підбадьорливий ефект кофеїну

"Своєю чергою, кофеїну потрібно набагато більше часу для повного розщеплення організмом, попереджають експерти. В Управлінні з контролю за продуктами та ліками США повідомили, що період напіврозпаду кофеїну становить близько 4-6 годин. Це означає, що через 4-6 годин після вживання близько половини кофеїну все ще знаходиться в крові", — пише видання.

Також зазначається, що всі люди по-різному реагують на кофеїн. На це зокрема впливає вік: у більш зрілому віці ефект кофеїну сильніший, ніж в молодому. Чутливість до кофеїну залежить і від того, як часто він вживається: якщо регулярно — організм до нього звикає.

Дізнатися, як працює кофеїн, допомагає тільки самоспостереження. Деяким людям він абсолютно не псує процес засипання.

"Якщо у вас немає проблем із засинанням, і після нічного сну ви відчуваєте себе добре відпочилим протягом усього дня, ви можете пити каву і в кінці дня", — вважає доктор Аджай Сампат, доцент UC Davis Health в Каліфорнії.

В інших випадках він рекомендує пити останню чашку кави принаймні за 8-10 годин до сну.

За наявних проблемах зі сном, додає Аджай Сампат, варто відмовитися від кави не тільки у денний час, але і в цілому на якийсь період.

Як писала "ДС", щоб подолати бажання постійно їсти, варто обирати продукти, які достатньо живлять організм і дають тривале відчуття ситості.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua