• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Як коронавірус вдарив по стартапам: Byton тимчасово йде з ринку електромобілів

Реклама на dsnews.ua

Китайський стартап Byton, відомий як "вбивця Tesla", припиняє роботу на найближчі 6 місяців

Ключові партнери Byton, такі як FAW Group і Contemporary Amperex Technology, запевняють, що після перерви компанія продовжить функціонувати. Це перший випадок в 2020 році, коли досить великий виробник авто повністю зупиняє свою діяльність. Avtopro.ua, онлайн-платформа для продажу і покупки запчастин, розібралася в ситуації.

Що відбувається з Byton

Byton - перспективний бренд електричних автомобілів з Гонконгу, створений в 2017 році. Свій перший концепт-кар він представив у 2018 році. Вже до кінця 2019 року в компанії працювало 1600 осіб. Обсяг отриманих Byton інвестицій перевищив позначку в $1,7 млрд. У квітні було запущено виробництво кросоверів M-Byte на великому заводі в місті Нанкін. Електрокар зацікавив автолюбителів наступними характеристиками:

  • Потужний електродвигун на 200 кВт;
  • Акумулятор на 72 кВт*год;
  • Запас ходу 360 км по циклу WLTP у задньопривідної моделі;
  • Запас ходу 435 км у повнопривідної моделі;
  • Швидка зарядка струмом потужністю 150 кВт.
  • Очікувана вартість M-Byte становить $45 000.

Автомобіль орієнтований не тільки на ринок Китаю, він повинен був продаватися в таких країнах, як Німеччина, Нідерланди, Франція і Норвегія. В Bloomberg News з'ясували, компанія насилу налагодила масовий випуск електромобілів, але не змогла його підтримати в умовах епідемії коронавіруса COVID-19. Причинами закриття провадження є недофінансування і проблеми з поставками комплектуючих. За словами представників Byton, компанія потребує стратегічної реорганізації.

Як коронавірус вплинув на стартапи

Незалежні експерти виділили кілька категорій стартапів, які змогли виграти від вибуху епідемії. Справи пішли в гору у виробників роботів, розробників віддалених сервісів і платформ, фармацевтичних і медичних стартапів. Автомобільні стартапи знаходяться між переможцями і переможеними - їх позиція повинна остаточно визначитися до кінця літа.

За словами Даніеля Кирхерта, генерального директора Byton, скорочення персоналу стало вимушеним заходом. Була тимчасово зупинена робота заводу в Нанкіні, проте в середині квітня він продовжив випуск M-Byte для китайського ринку. Імовірно, після "чорного квітня" від Byton інвестори відвернулися. Як і багатьом стартапам, які планували закріпитися в Китаї, йому не вдалося знайти коштів для виходу на переповнений азіатський ринок електромобілів, а епідемія лише довела серйозність цієї проблеми. У такій же ситуації опинився стартап Nio, але він має намір продовжувати складання автомобілів на базі потужностей JAC Motors.

    Реклама на dsnews.ua