• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Справа Тупицького: прокурор оголосив відвід судді Вовку

Прокурор Олексій Донський оголосив відвід слідчому судді Сергію Вовку, який займається розглядом клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу відстороненому голові Конституційного суду Олександру Тупицькому

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

На початку судового засідання адвокат Олександр Телешецький укотре поінформував суд, що його клієнт не з’явився на засідання через те, що продовжує лікування, і просив відкласти на два тижні обрання запобіжного заходу, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Водночас прокурор Олексій Донський заявив, що Тупицький не з’явився без поважної причини, і наполягав на його примусовому приводі.

Суддя вирішив відкласти засідання на 1 червня.

Після цього прокурор заявив про порушення суддею розумних строків розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу і оголосив відвід судді Вовку.

Рішення про задоволення чи відхилення клопотання про відвід судді Вовка має ухвалити інший суддя, якого обере система авторозподілу. Якщо його буде відхилено, суд продовжить обрання запобіжного заходу Тупицькому 1 червня. У разі задоволення клопотання система авторозподілу має обрати нового суддю, який ухвалить нове рішення.

Як повідомляла "ДС", Печерський районний суд Києва почав обирати запобіжний захід Тупицькому 2 квітня. Адвокат повідомив, що його підзахисний не може зʼявитися в суд через проходження лікування. Відтоді суд декілька разів переносив засідання.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі колишнього глави Конституційного Суду України Олександра Тупицького, якого підозрюють в участі в незаконному заволодінні активами "Зуєвського енергомеханічного заводу".

29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обовʼязків судді главу КСУ Олександра Тупицького. 26 лютого 2021 року Зеленський на місяць продовжив відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

27 березня 2021 року Володимир Зеленський скасував указ президента від 14 травня 2013 року про призначення Олександра Тупицького і Олександра Касмініна суддями Конституційного Суду України. Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що таке рішення є законним і повʼязано з діями Тупицького, які легалізували анексію Криму.

13 травня слідчі Державного бюро розслідувань провели обшуки у будинку Олександра Тупицького.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua