• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Малюська допустив зміну Конституції, говорячи про посаду Ситника

Реклама на dsnews.ua

Для того, щоб призначити нового директора Національного антикорупційного бюро України, може знадобитися внесення змін до Конституції

Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська, інформує "ДС".

Коментуючи кадрові призначення в "антикорупційному блоці", які мають відбутися у новому році, він нагадав, що призначення чинного директора НАБУ Артема Ситника і низка положень відповідного закону визнані КСУ неконституційними "у звʼязку з тим, що Конституція не містить повноважень президента щодо призначення директора НАБУ".

"Прогалину у регулюванні доведеться заповнити у цьому році. Зроблено це буде або (план А) змінами у Конституцію (і тоді президент поверне втрачені повноваження), або (план Б) врегулюванням статусу НАБУ як органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, на кшталт НАЗК", — написав голова Мінʼюсту сьогодні на своїй сторінці в Facebook.

Він підкреслив, що затвердження нової процедури обрання директора НАБУ "означатиме, що за цією процедурою потрібно буде проводити конкурс на нового директора НАБУ".

"Враховуючи складність та політизованість наведених вище питань, навряд чи добір відбуватиметься раніше осені-зими", — додав він.

Як писала "ДС", 16 грудня 2020 року добіг кінця тримісячний термін, відведений Конституційним Судом для врегулювання ситуації навколо Національного антикорупційного бюро та його директора Артема Ситника, якого раніше судом було визнано корупціонером.

Нагадаємо, 28 серпня 2020 року КСУ опублікував рішення про неконституційність призначення Ситника директором НАБУ. Своєю чергою у Нацбюро заявили, що "факт визнання неконституційним указу президента про призначення на посаду не припиняє повноважень" Ситника і не означає його звільнення. Разом з тим навіть у парламентській фракції "Слуга народу" вважають, що президент Володимир Зеленський "повинен запобігти конституційному перевороту Ситника".

Окрім цього на сайті глави держави зʼявилася петиція з вимогою про "звільнення корупціонера Ситника". Петиція набрала необхідну кількість електронних підписів (понад 25 тисяч) для розгляду президентом. Втім, єдиною реакцією Зеленського на ситуацію із Ситником стала обіцянка послам країн G7, що він продовжить керувати НАБУ після 16 грудня.

Більш того, міністр юстиції Денис Малюська згодом також заявив, що Артем Ситник продовжить бути директором НАБУ. Примітно, що як міністр юстиції він не має повноважень тлумачити рішення Конституційного Суду.

Примітно, що на початку жовтня минулого року суд ухвалив рішення щодо самовільного захоплення влади Артемом Ситником і зобовʼязав Державне бюро розслідувань внести відповідну інформацію до Єдиного реєстру. У разі визнання судом Ситника винним йому може загрожувати тривале увʼязнення.

    Реклама на dsnews.ua