• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Путін у своєму посланні "забув" про Донбас і про решту України

Президент Росії Володимир Путін у своєму щорічному посланні Федеральним зборам країни жодного разу не згадав про Україну. У той же час, з вуст глави Кремля опосередковано прозвучали пропагандистські тези про "державний переворот" в нашій країні

Послання Путіна Федеральним зборам
Послання Путіна Федеральним зборам / Скриншот
Реклама на dsnews.ua

Виступ глави Кремля перед Федеральними зборами, які включають в себе обидві палати російського парламенту, тривав одну годину і двадцять хвилин, передає "ДС".

Так, послання російського лідера слухали депутати Державної Думи (нижня палата парламенту) і Ради Федерації (верхня палата), а також низка інших офіційних осіб, серед яких міністри, радники Путіна і ряд громадських діячів.

Зі своєї 80-хвилинної промови Путін присвятив міжнародній політиці тільки 15 хвилин. Весь інший час російський лідер розповідав про стан справ всередині країни — про пандемію коронавируса, а також про інші соціальні питання, які хвилюють жителів РФ. Президент Росії, зокрема, роздав ряд обіцянок, які стосуються соціальної та медичної сфер, а також сфери демографії. Крім того, Путін поміркував про протидію та іншим пандемій, які можуть торкнутися Росію, не рахуючи пандемії COVID-19.

У той же час, в "міжнародному блоці" Путін озвучив кілька завуальованих погроз.

"У Росії є свої інтереси, які ми захищаємо і будемо відстоювати в рамках міжнародного права, як це, власне роблять і інші держави світу, а якщо хтось відмовляється розуміти цю очевидну річ, вибирає егоїстичний і зарозумілий тон — Росія завжди знайде шлях відстояти свою позицію", — сказав Путін у своєму щорічному посланні до російських депутатів.

Він також заявив, що країни, які будуть "загрожувати національній безпеці" Росії, "пошкодують так, як ніхто ні про що не шкодував".

Крім того, Володимир Путін порівняв дії деяких країн щодо РФ з поведінкою шакала Табакі з твору «Книга джунглів» англійського поета і прозаїка Редьярда Кіплінга. Росію ж в цій частині своєї промови Путін порівняв з тигром Шерханом з цієї ж книги.

«Ми бачимо, що відбувається в реальному житті. Як я вже сказав, чіпляють Росію то тут, то там без всяких причин. Звичайно, навколо них відразу ж, як навколо Шерхана, крутяться всякі дрібні Табакі. Все як у Кіплінга. Підвивають для того, щоб задобрити свого суверена», — сказав він.

Примітно, що в своїй промові Путін не згадав президента США Джо Байдена, який відкрито назвав його вбивцею. Також господар Кремля залишив без коментарів вибухи на військових складах під Врбетіцями (Чехія). У причетності до їх організації офіційна Прага звинуватила агентів ГРУ Росії Олександра Мішкіна і Анатолія Чепігу. Так, Чехія оголосила Мишкова і Чепігу в міжнародний розшук.

Він додав, що в світі "всі звикли до практики політично мотивованих незаконних санкцій в економіці".

За словами Путіна, зараз "така практика перероджується в більш небезпечну".

У цьому контексті господар Кремля згадав про замах, який нібито готувався на самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, а також про відсутність реакції Заходу з цього приводу.

Саме в зв'язку з цим Путін і озвучив тезу російської пропаганди про Майдан як про "збройний переворот" в Україні, в ході якого був усунений від влади екс-президент Віктор Янукович, що втік до Росії.

"Можна як завгодно ставитися, наприклад, до президента України Януковича або там до (президента Венесуели Ніколаса Мадуро — "ДС") Мадуро в Венесуелі. Повторюю, можна як завгодно ставитися до Януковича, якого теж мало не вбили і відсторонили від влади за допомогою збройного перевороту. Але практика організації держпереворотів, планів політичних вбивств, в тому числі і вищих посадових осіб — це вже занадто", — сказав Путін.

Також глава Кремля в своїй промові про розвиток російських курортів, згадав Балаклаву біля Севастополя, яка знаходиться в окупованому Криму.

Нагадаємо, депутат Законодавчих зборів Санкт-Петербурга Борис Вишневський припустив що на екстреному засіданні Ради Федерації, яке заплановане на 23 квітня, може бути санкціоновано введення російських військ на Донбас.

Як писала "ДС", депутат Держдуми РФ, лідер комуністів Геннадій Зюганов заявив, що керівництво Росії повинно офіційно заявити про те, що буде боротися за Донбас усіма засобами, включаючи військові.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua