• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Єрмак пропонує винести "Північний потік-2" на розгляд у Нормандському форматі

Голова Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що питання загроз від "Північного потоку-2" має розглядатися в рамках Нормандського формату

Реклама на dsnews.ua

Про це він заявив на форумі "Ялтинська європейська стратегія", передає "ДС".

"Ми розглядаємо питання "Північного потоку" виключно як питання загальної безпеки України. Тому ми вже декілька разів… Я говорю про це з колегами під час відеоконференцій Нормандського формату.

Ми вважаємо абсолютно логічним, щоб до важливих питань припинення вогню, загального врегулювання конфлікту… до Нормандського формату було б логічно додати розгляд і цих питань. Тому що я вважаю, що продовження транзиту газу є дуже серйозним запобіжником, в тому числі, масштабної агресії Російської Федерації проти України.

Я вважаю, що є повна можливість в наших колег підтримати позицію України щодо розгляду цього питання на Нормандському форматі", — сказав Єрмак.

Нагадаємо, раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Росія вже почала використовувати газопровід "Північний потік-2" як зброю проти України, а обіцяні гарантії Україні з боку США щодо "Північного потоку-2" мають лягти на папір.

Як писала "ДС", вчора, 10 вересня, російський "Газпром" заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" повністю завершене.

21 липня США та Німеччина офіційно домовились про його завершення, опублікувавши спільну декларацію з обіцянками Україні.

Президент Володимир Зеленський під час візиту в США заявив, що Україна розраховує на гарантії з боку Сполучених Штатів у разі добудови та введення в експлуатацію російського газопроводу "Північний поток-2". Раніше він також заявляв, що Україна не погоджується на формат узгодженої позиції щодо "Північного потоку-2" між Німеччиною та США.

Посолка України у США Оксана Маркарова вважає, що попри те, що російський газопровід "Північний потік-2" фактично добудований, санкції ще можуть зупинити його.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua