• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.6
Спецпроєкти

Зеленський назвав виїзд західних дипломатів "помилкою": заявив, що Україна — не "Титанік"

Глава держави Володимир Зеленський заявив, що виїзд іноземних дипломатів з України є помилкою

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю західним ЗМІ, повідомляє "ДС".

"Я вважаю, що це помилка і відверто про це говорю. Я не маю права говорити, що це помилка урядів поважних держав. Я вважаю, що це помилка для нас, для України. У такій ситуації всі повинні бути на місці", — сказав Зеленський.

Він додав, що в Маріуполі працює дипломатичний корпус Греції і вони не евакуюються через обстріли, перебуваючи поблизу контактної лінії.

"У нас в Маріуполі є представники дипкорпусу Греції, де контактна лінія, але греки нікого не забрали. Я не порівнюю держави, але це такий важливий сигнал, всі на це дивляться", — додав Зеленський.

На його думку, іноземні дипломати повинні залишитися в Україні.

"Я вважаю, що посольські працівники і дипломати повинні бути тут. Це капітани дипломатії, представники власних країн. А ми знаємо, що капітани останніми залишають цей корабель. А Україна — не "Титанік"", — додав президент.

Нагадаємо, на тлі можливого російського вторгнення Державний департамент США наказав сім'ям американських послів обов'язково покинути Україну. Самим дипломатам дозволили залишити Київ на власний розсуд. У свою чергу МЗС України вважає це рішення Держдепу "передчасним".

Велика Британія слідом за США стала відкликати співробітників свого посольства в Україні на тлі попереджень про російське вторгнення. Австралія також розпочала евакуацію сімей дипломатів. Пізніше до цих країн долучилася Канада.

Водночас, Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що не бачить причин для евакуації послів країн альянсу з України.

Влада Австрії натомість розробила кілька планів щодо евакуації співробітників свого посольства в Україні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua